“Chronostasis” Sergisi Borusan Contemporary’de

16 Mayıs 2022

Alman sanatçı Axel Hütte’nin on dört farklı antik kentte çektiği fotoğraflardan oluşan “Chronostasis” başlıklı sergisi, 30 Nisan - 28 Ağustos 2022 tarihleri arasında Borusan Contemporary’de ziyaretçileriyle buluşuyor.

Alman sanatçı Axel Hütte’nin 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleştirdiği Türkiye gezisi esnasında on dört farklı antik kentte çektiği fotoğraflardan oluşan “Chronostasis” başlıklı sergisi, 30 Nisan - 28 Ağustos 2022 tarihleri arasında Borusan Contemporary’de ziyaretçileriyle buluşuyor.


Hans Irrek’in küratörlüğünü üstlendiği sergi, Anadolu’nun antik kentlerini farklı bir perspektif ile Hütte’nin gözünden ziyaretçilere aktarıyor.


“Chronostasis” uluslararası fotoğraf sanatçılarına verilen sipariş eser projelerinden biri olarak öne çıkıyor. Bu nedenle Türkiye’nin kültürel değerlerini odağa alan eser siparişleri de Türkiye coğrafyasının kültürel değerlerinin uluslararası bilinirliğini artırmayı hedefliyor.
Hütte, proje kapsamında 2017 ve 2018 yıllarında gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretlerinde Efes, Milet, Perge, Sagalassos, Hierapolis ve Afrodisias’ın da aralarında bulunduğu toplam on dört antik kenti kapsayan bir rota izliyor. Sergi, izleyiciyi bu on dört antik kentin yerleşimlerini keşfetmeye davet ediyor.


“Chronostasis” isimli sergi, hafta sonları 10.00-19.00 saatleri arasında Perili Köşk’te ziyaret edilebilir.