Château de Versailles’de açılan yeni butik otel

17 Haziran 2021

Le Grand Contrôle, 18. yüzyıldan kalma mobilyalar, bir Alain Ducasse restoranı, Valmont Spa ve sarayın ünlü bahçelerine açılan manzaraları bir araya getiriyor.

Kral 16. Louis ve Marie Antoinette çoktan saraydan ayrılmış olabilirler, ancak kraliyet ailesi gibi yaşama hayali, eski ikametgahları olan Château de Versailles'de hala geçerli görünüyor. Şimdi, otel, son dört yılı arazideki üç tarihi binayı görkemli bir butiğe dönüştürmek için harcayan beş yıldızlı misafirperverlik grubu Airelles'in izniyle, Fransa'nın (ve belki de Avrupa'nın) en ayrıcalıklı konaklama yeri olmaya hazırlanıyor.


Yapılar, 1788 yılını estetik bir mihenk taşı olarak kullanan Fransız tasarımcı Christophe Tollemer tarafından eski güzelliğine kavuşturuldu. Tarihsel olarak doğru kumaşlar yaratmak için Pierre Frey ve Aubusson Kraliyet İmalatı ile çalışmanın yanı sıra Tollemer, 14 oda ve süiti göz kamaştırıcı 18. yüzyıl mobilya ve aksesuarlarıyla doldurarak Louis XVI'nın kişisel tarzının görünümünü yakalamaya çalıştı.


Olanaklar arasında Alain Ducasse tarafından yönetilen bir restoran, tazeleyici bir Valmont spası ve 50 metrelik bir kapalı yüzme havuzu yer alıyor. Konuklara ayrıca kraliyet çiftinin ayak izlerini tam anlamıyla takip edebilmeleri için saraya ve araziye özel erişim izni verilecek.