Céline Dion x Vogue

04 Ağustos 2017

Céline Dion’un couture stiline bir göz atın.

“Seine Nehri’nin üstünde geçirdiği romantik anlarda Dion’un giydiği elbise ve botlar Chanel imzasını taşırken, sanatçının favorisi Dior’un ilk kadın kreatif direktörü olma özelliği taşıyan Maria Chiuri Grazia tarafından yeniden yorumlanan klasik kum saati elbise oluyor.”

Kabarık etekler, rengarenk şapkalar, masalsı bir Paris manzarası ve Céline Dion. Couture’e olan sevgisi ile tanınan Kanadalı sanatçı, Temmuz başında gerçekleşen Paris Couture Week sırasında sergilediği look’larla tarzının da en az sesi kadar mükemmel olduğunu kanıtladı. Paris sokaklarında çiçek desenli ceketleri ve ikonik kemik gözlükleriyle boy gösteren Dion’un, 1892’den beri modanın nabzını tutan dergiye konuk olmasıysa kaçınılmaz oldu. Daha önce Vogue ile pek çok iş birliğine imza atan Dion, adeta couture kültürünün bu seneki elçisi haline geldi.

Couture’ün en iyileri tarafından hazırlanan gardırop, Vogue’un stil danışmanlığı ile birleşince ortaya hafızalara kazınacak fotoğraf kareleri çıkıyor. Hele ki bu fotoğraflarda söz konusu olan model Céline Dion ise çekimlere bambaşka bir hava geliyor. Mavi ve pembe tonlarındaki puslu Paris silüetini arkasına alarak sergilediği modellik performansı, moda dünyasını uzun bir süre meşgul edecek gibi.

Seine Nehri’nin üstünde geçirdiği romantik anlarda Dion’un giydiği elbise ve botlar Chanel imzasını taşırken, sanatçının favorisi Dior’un ilk kadın kreatif direktörü olma özelliği taşıyan Maria Chiuri Grazia tarafından yeniden yorumlanan klasik kum saati elbise oluyor.


Çekimlere İtalyan esintileri getiren Giambattista Valli’nin pembe tüllerle kabartılmış bulutsu elbisesi, Dion’un Ritz’deki süitinde objektiflere yansıyor. Uzun kuyruklu balo elbisesinden hemen sonra cesur bir stil değişikliğine giden Dion, karşımıza John Galliano’nun Maison Margiela için tasarladığı elbise ile çıkıyor.