Clinique La Prairie: Hayatınızı değiştirecek bir wellness deneyimi

12 Eylül 2019

İsviçre’nin en ünlü wellness merkezi Clinique La Prairie, 90 yıldır konuklarına yenilenmenin en şık yolunu sunuyor.

İsviçre Rivierası’nda yer alan Clarens kasabasında zaman metropollerde aktığından daha yavaş akıyor. Her ne kadar gözlerden uzak konumu ile dünyanın geri kalanından soyutlanmış hissi verse de dağları arasına konumlanmış bu küçük İsviçre kasabası son 90 yıldır bedensel ve ruhsal yenilenme arayanların ilk durağı.


Clinique La Prairie kişiye özel sağlık hizmetleri ve wellness programları ile neredeyse geçtiğimiz yüzyıl boyunca dünyanın her yerinden konuklarını ağırlıyor. Kliniğin konuklarına sunduğu hizmet yıllar boyunca birçok ödüle layık görülmüş.10 konuktan yedisinin kliniği tekrar ziyaret ettiği belirtiliyor.


Kliniğin sağlık merkezinde kaldığınızda, ister doktorlar ve sağlık danışmanları tarafından verilen tavsiyelerle fiziksel ve ruhsal yenilenmenizi başlatıyor, isterseniz de sadece güzellik ve spa merkezinde bakım görebiliyorsunuz. Uzun ömürlü yaşam için terapiler, iyi uyku, detoks, beslenme, güzellik-bakım, estetik, check-up, fitness gibi daha farklı sağlık alanındaki programların hangisinin kendinize uygun olduğunu öğrenmek için önce bazı soruları cevaplıyor, sonra size uygun programı buluyor ve katılıyorsunuz.


Clinique La Prairie’nin sağlık merkezi ve spa’sında anti-aging uygulamaları, hamam, sauna, jakuzi, soğuk hava terapisi, hidroterapi, masaj çeşitleri, vücut bakımı ve son teknolojiyle gerçekleştirilen güzellik seansları da mevcut.


Her ne kadar birçok alanda hizmet verse de Clinique La Prairie asıl ününü “Revitalisation” isimli mucizevi kök hücre tedavisine borçlu. 1931 yılında Profesör Paul Niehans tarafından geliştirilen hücre tedavisi, 1953 yılında Clinique La Prairie ile adını dünyaya duyurdu. Tedavinin amacı hücrelerin ömrünü uzatmak ve bağışıklık sistemini güçlendirirken hücre yenilenmesini hızlandırmaktı. 1971 yılında 91 yaşında hayata gözlerini yuman Niehans’ın ardından Clinique La Prairie bu tedavi yöntemini kullanmaya devam etti ve dünyanın her yerinde VIP konuklarına yepyeni bir wellness deneyimi yaşatmaya devam etti.

Bugün, kuruluşunun ardından geçen 88 yılda, Clinique La Prairie 39 odası ve 50’den fazla uzmanı ile müşterilerine iyi yaşamın kapılarını açıyor. Kendinizi yenilemek ve yeni yıl arifesinde temiz bir sayfa açmak isterseniz gelecek tatil rotanız İsviçre Rivierası olsun.