Colorado’dan İki Farklı Kayak Tatili Alternatifi

30 Aralık 2022

Yeni yıl ruhunu hala koruduğumuz senenin bu ilk haftasında karların arasında kalmaya devam ediyor ve Colorado’dan iki kayak tatili önerisi derliyoruz.

Yeni senenin ilk haftasında, Amerika’da kayak tatilinin en sofistike lokasyonu olan Colorado eyaletine uzanıyoruz. Amerika’nın Alpleri olarak da bilinen; Aspen, Telluride, Vail, Breckenridge, Golden gibi kayak ve snowboard için en ideal dağlık bölgeleri ve görkemli Rocky Dağları’nı içinde barındıran eyalet, her sene olduğu gibi bu Noel ve yılbaşı tatilinde de en popüler destinasyonlardan biriydi. Aspen’in yüksek profilli kimliğine zaten aşinayız, ancak Colorado’nun sunduğu lüks kayak tatili formlarının kendi içinde de nüansları var. Bu yüzden bu kez benzer lüks deneyimleri özgün bir stille sunan diğer otellerden ikisine bakmak istedik. Çünkü kış mevsiminin en iyi oyun alanlarından biri olduğunu söyleyebileceğimiz, yalnızca kayak değil; dağ yürüyüşçülerinin ve rafting meraklılarının da ilgisini çeken bölgede her yerin kendine has, öne çıkan bir yanı var. Aspen’de en lüks butikleri, sanat galerilerini ve en iyi fine-dining örneklerini bulurken; Breckenridge, viski tadımlarıyla, tarihi Cresten Butte kasabası ise lift yardımıyla ıssız noktalarda sunduğu macera dozu yüksek keşif deneyimleriyle biliniyor.

Scarp Ridge Lodge

Cresten Butte’ın en Avrupa stili otellerinden biri ise, nostaljik dağ kasabası kimliğini premium bir hizmetle birleştiren Scarp Ridge Lodge. Bir zamanlar madencilerin vakit geçirip konakladığı restoran/salonlardan biri olan yapı, dışarıdan bakınca hala o meşhur ‘Vahşi Batı’ duygusunu yaysa da içeride aynı anda hem lüks hem de sıcak olmayı başaran, nostaljik bir atmosfer var. Koruduğu özünü günümüze göre modernize etmeyi başarmış Scarp Ridge Lodge, Colorado ve kayağa dair dünle bugünün arasında duran dengeli bir deneyim vaat ediyor.

Scarp Ridge Lodge

The Eddy Taproom & Lawn

Golden bölgesinde, Rocky Dağları’nın etekleri ile kasaba merkezi Golden’ın ortasında yer alan The Eddy Taproom & Lawn ise yeşil alanları ve bira tadımları ile ünlü, biraz daha rahat bohem bir lüks anlayışın temsili. Sürdürülebilirlik ve mevsimsellik odaklı, tamamen lokal malzemeler kullanarak hazırlanan menüsü, Eddy Taproom adlı bira ağırlıklı barı, yerel müzisyenlerin sahne aldığı canlı müzik programları ve 49 lüks odası ile The Eddy Taproom & Lawn, dağların görkemli beyazının tam ortasında şehirli ve dinamik bir enerjide. 

The Eddy Taproom & Lawn

The Eddy Taproom & Lawn