Coloratura de Cartier

07 Ağustos 2018

Cartier’nin yüksek mücevhercilik alanındaki yeni koleksiyonu Coloratura de Cartier, virtüöz seslerin dünyadaki yankısını, renklerin duyusal keşfiyle kutluyor.

"Cartier’nin renk paleti, ilhamını ve zenginliğini Cartier kardeşlerin seyahatlerinden, Paris’teki Ballets Russes Topluluğu’ndan, yeni karşılaşmalardan ve atölye araştırmalarından aldı."

Evrensel bir meraktan ilham alan Maison de Cartier, yaratıcı çeşitliliği keşfe çıkarak dünyanın tüm renklerini bir araya getiriyor ve uçsuz bucaksız kıtaların farklılığı ile yerel geleneklerini harmanlıyor. Cartier’nin yüksek mücevhercilik alanındaki yeni koleksiyonu Coloratura de Cartier’de, geçmiş ve bugün arasındaki ilişkiler, kültürler ve nesiller arasındaki bağlantıları kutlamanın, paylaşmanın ve neşenin insani değerleri yorumlanıyor. Dünyanın çeşitliliği zengin bir palet olarak sunuluyor, renkler bir araya geliyor, ufuklar kesişiyor ve hep birlikte dinamik bir orkestraya imza atıyorlar; Hindistan’ın canlı renkleri, Asya ve Orient’in kararlı kontrastları, Japonya’nın usta paletleri ve Afrika’nın stakkato tonları, stilin ve coşkunun ortak vizyonu sayesinde bu koleksiyonda bir bütünlük oluşturuyor.


İddialı renk kombinleri, Maison’un dünya görüşünü anlatırcasına Cartier tarihinin ilk gününden bu yana tasarımcıları tarafından kucaklandı. Cartier’nin renk paleti, ilhamını ve zenginliğini Cartier kardeşlerin seyahatlerinden, Paris’teki Ballets Russes Topluluğu’ndan, yeni karşılaşmalardan ve atölye araştırmalarından aldı. Bugün ise Cartier’nin yeniden yorumladığı ve yepyeni bir şekilde kombinlediği, janrları harmanladığı ve dizginlenmemiş kreatif özgürlükle bağlantılarını ortaya koyduğu ilham dalgalarına, işte bu değişmeyen Maison enerjisi ve güzelliğe olan övgü hayat veriyor.


Cartier’de renkler, çok katmanlı ve davetkar bir bağlamda sunuluyor. Mücevher evi, renkleri, en coşkulu hallerini yansıtmak ve görsel efekt yaratmak için bir araya getiriyor. Cartier, tüm koleksiyonlarında olduğu gibi Coloratura de Cartier’de de, güzelliği baktığı her yerde arıyor, bu onun ilhamının daimi kaynağı. Maison de Cartier, seyahatler ve hayal gücünün yanı sıra yeni keşifler ve karşılaşmalarla da beslenerek sınırsız yeni yaratıcı görsel sahneler tasarlıyor.