Condé Nast Traveler’ın Altın Listesi Açıklandı

28 Aralık 2021

Dünyanın önde gelen seyahat dergilerinden Condé Nast Traveler, 2022 yılının en iyi otel ve tatil yerlerini sıraladı.

Üç farklı kıta ve yedi farklı şehirden gelen Condé Nast Traveler editörleri, gidilmesi gereken en sevdikleri yerleri, kalınacak otelleri ve deneyimlenmesi gereken yolculukları bu listede okuyucuları için derliyor. Biz de, Four Seasons Resort Dubai at Jumeriah Beach’den Six Senses Yao Noi’ye kadar uzanan listedeki destinasyonlardan en beğendiklerimizi sizler için derledik.

Lewa Wilderness, Kenya Dağı’nın eteklerine yakın bir safari köşkü ve koruma alanı. 50 yıl önce eski sığır çiftçileri tarafından bir macera kampı olarak kurulan Lewa, Afrika ve Amerika Ulusal Park Servisi tarafından örnek alınan bir model olarak günümüzde dünyanın en başarılı topluluk koruma kurumlarından biri haline geldi. Ayrıca, Batı Marania Vadisi’ne bakan rustik saz kulübeleri ile de konaklamak için olağanüstü hoş bir yer.

The Vasilicos, Santorini’nin batık kalderasına bakan, mavinin sonsuz geniş manzarasına sahip yedi geniş ve tenha süitten oluşuyor. 2015 yılından beri açık olan Vasilicos şimdiden zamansız bir klasik haline geldi.Aman Tokyo, Doğaya ve kültürel mirasa odaklanma eğiliminde olan diğer Aman destinasyonlarının aksine, Aman Tokyo şehrin tam ortasında konumlanıyor. Tokyo size aşağıdan göz kırparken, gökdelenlerin arasındaki Spa’da olmak ise başlı başlına bir terapi şekli.


Six Senses Yao Noi, 24 dönümlük huzurlu bir doğal ortama yayılmış, şehirden uzakta sessiz bir inziva yeri. Bu tropikal ada tatil yeri ziyaretçilerine ideal lüks tatil deneyimini sunuyor. Yiyecekler ise genelde yerel balıkçılardan veya otelin bahçelerinden, mantar kulübesinden veya tavuk kümesinden geliyor.