Crans-Montana'daki Chetzeron Oteli

19 Şubat 2021

Crans-Montana, İsviçre’de bulunan Chetzeron oteli, büyük beton revaklar ve orijinal taş duvarlarıyla modern estetiğinin cazibesini yansıtıyor.

Chetzeron, sürdürülebilir binasıyla benzersiz ve yenilikçi bir konsepte sahip.

Rhone Vadisi’ne bakan bir platoda 2112 metre rakımda bulunan Chetzeron Oteli, Alpler’in en etkileyici zirveleri kadar muhteşem; dikkatlice düşünülmüş mimarisi ve çevresiyle benzersiz uyumu sayesinde konumlandığı yere saygı göstererek ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunuyor.

Manzara, büyük pencereleri nedeniyle çeşitli alanların dekorunun ayrılmaz bir parçası haline geliyor. İç mekan atmosferinin lüks ve rahat olması bir yana, engebeli yüksek dağ ortamında güvenlik ve sıcaklık hissi için otelin içinde, merkezi lobiden yatak odalarına kadar asil, klasik, taş ve meşe gibi sıcak malzemeler kullanılmış. Cepheler, endüstriyel mimari ve büyük yatay pencere çerçeveleri ile tezat oluşturan yerel taşlarla kaplı.

Chetzeron, sürdürülebilir binasıyla benzersiz ve yenilikçi bir konsepte sahip. Konumu, tasarımı ve enerji kullanımı tercihleriyle otel, çevre dostu konumunu pekiştiriyor.


Eski bir teleferik istasyonu olan Chetzeron, şimdilerde bir restorana ve dağ zirvelerinin nefes kesen manzarasına sahip 16 odaya ev sahipliği yapıyor.