Daniel Lee'den Bottega Residency Platformu

30 Mart 2020

İtalyan moda evi Bottega Veneta canlı müzik performansları, yemek tarifleri ve film geceleri içeren çevrimiçi bir platform olan Bottega Residency'i başlattı.

“Bottega Veneta'nın kalbinde yaratıcılık ve güç yatıyor. Son derece üzücü olan bu zamanda, yaratıcı değerleri kutlamak ve bir sevinç ve umut duygusu ateşlemek sorumluluğunu derinden hissediyoruz.”

Tasarımcı ve markanın Kreatif Direktörü Daniel Lee, Bottega Residency'nin lansmanı ile moda camiasına yeni bir soluk getiriyor. Sosyal medya temelli girişim, haftalık küratörlerin BV'nin sosyal kanallarını ele geçirerek sosyal inziva günlerinde haber döngüsüne ilham getirmeyi amaçlıyor. 


Bottega Veneta'nın kalbinde yaratıcılık ve güç yatıyor. Son derece üzücü olan bu zamanda, yaratıcı değerleri kutlamak ve bir sevinç ve umut duygusu ateşlemek sorumluluğunu derinden hissediyoruz,” diyor Lee. 

Pazartesi günleri küratörler favori yazarları paylaşacak; Salı günleri sanatçılar; Çarşamba günleri, yönetmenler; Perşembe günleri dijital içerik; Cuma günleri müzik; Cumartesi günleri, yemek tarifleri; ve pazar günleri sinema sunacak. Lee, Bottega Residency programına katılan ilk küratör olarak katıldı. Esin kaynağı olan yaratıcı akıllara odaklanmak için platformu devralarak sanatçı David Hockney, yönetmen Steven Spielberg ve koreograf Maurice Bejart’ı takipçileriyle paylaştı.


Bottega Residency'e Instagram, YouTube, Spotify, Apple Music ve Bottega Veneta’nın web sitesinden erişilebilir.