David Hockney’den “Baharın Gelişi, Normandiya, 2020” Sergisi

27 Nisan 2022

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi ve Akbank iş birliğinde gerçekleştirilen “Baharın Gelişi, Normandiya, 2020” başlıklı David Hockney sergisi, baharın gelişini müjdeliyor.

Sakıp Sabancı Müzesi, Akbank iş birliği ile gerçekleştirilen David Hockney’nin “Baharın Gelişi, Normandiya, 2020” sergisine ev sahipliği yapıyor. Daha önce Londra’da bulunan Royal Academy’de ve Brüksel’de yer alan Bozar’da ziyaretçileri ile buluşan serginin üçüncü durağı, Sakıp Sabancı Müzesi olacak.Zamanımızın en önemli ve yaratıcı sanatçılarından biri olarak kabul edilen David Hockney’nin eserleri, “Baharın Gelişi, Normandiya, 2020” sergisi ile ilk defa Türkiye’ye geliyor.


Hayatı boyunca yeni teknolojileri ve sanat yöntemlerini araştıran Hockney, 2000'lerin başından itibaren iPhone ve iPad ile çizim yapıyor. Baharın gelişini müjdeleyen bu özel sergi, 116 tane iPad resminden oluşuyor. Eserlerin tamamı, 2020 yılında, Covid-19 salgının ilk dönemi sırasında Hockney’nin Normandiya’daki evinde üretildi.


“Baharın Gelişi, Normandiya, 2020” isimli sergi, 11 Mayıs - 29 Temmuz tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverler ile buluşacak.