Dekorasyon Fetişi

03 Eylül 2018

Altı Instagram hesabı, obsesyonlarını toplu bir terapi alanına dönüştürüyor. Konumuz dekorasyon... Ve sanıyoruz ilham her yerde.

"Örneğin ihavethisthingwithfloors, Instagram dünyasına ayaklarının dibine bakmanın da önemli olduğunu hatırlatıyor."

İç mimari tutkunları için, her zaman mekanın içinde tek başına duran bir element vardır. Bu bir yer döşemesi, düzenli kitap yığınları ya da kapı pervazları da olabilir. Bu konulara benzer olanlara ilgi duyan bazı iyi niyetli obsesifler, ilham veren Instagram hesaplarını oluşturuyor. Üstelik sadece takıntılarını değil, bir sonraki tasarım trendlerinden haberleri de paylaşıyorlar.


Dünyanın her yerinden kapılar barındırıyor @Doortraits. Hem seyahat için hem de tasarım anlamında büyük ilham kaynağı.


Instagram dünyasına ayaklarının dibine bakmanın da önemli olduğunu hatırlatıyor bu hesap. @ihavethisthingwithfloors hesabında muhteşem renkli yerlerle karşılaşmaya hazır olun.


Kelly Vittengl’in çılgın halı ve kilim koleksiyonu sizi eskici ve antikacı gezmeye itebilir. Vittengl’in görsel birikimi dünyanın dört bir yanından ilham kaynaklarıyla dolu.


Eğer bitki dolu ve boho ilhamlı mekanlar size ilginç geliyorsa, bu örneklere bakmanız gerekiyor. Bonzaiden kaktüse her türlü yeşillik, bu Instagram hesabının büyük bir çoğunluğunu kaplıyor.


Gül pembesi mimari ve tasarım sizin de içinizi bir tuhaf yapmıyor mu? Pembe tonlarında binalar, iç mekanlar ve farklı aksanlar #IHaveThisThingWithPink hashtag’iyle.


Evler ok ama ofisler unutulur mu? Kimimiz için ikinci ev olan çalışma alanlarının en ilham verenleri @OfficeGoals hesabında.