Deniz ve Ritz

30 Mayıs 2018

Denize açılan ilk lüks otel markası The Ritz-Carlton, benzersiz bir yat deneyimi sunmaya hazır. İlk rezervasyonlarını Mayıs başında almaya başlayan ilk yat, 2019 yılında denize açılmayı planlıyor.

"Özel olarak tasarlanmış küçük kapasiteli gemi, 298 yolcuya kadar ağırlayacak. Her biri kendi balkonuna sahip 149 süitten oluşan yatta ayrıca, modern işçilik ve iç mekan tasarımları ile birlikte, iki adet 138 metrekarelik lüks dubleks çatı katı süitleri yer alacak."

Ödüllü lüks otel markası The Ritz-Carlton, lüks yatçılık hizmeti ve zamansız stilini de denize getiriyor. 2018’in Mayıs ayında rezervasyon almaya başlayacak The Ritz-Carlton Yat Koleksiyonu, seyir endüstrisi için benzersiz bir deneyimin temsili. Bu serideki üç lüks yatın ilki 2019 yılının dördüncü çeyreğinde denize açılmayı planlıyor ve The Ritz-Carlton’ı hem karada hem de denizde lüks konaklama sağlayan tek kuruluş olarak tepeye yerleştiriyor.


Yatçılığın ve gemiciliğin özgün bir kombinasyonu olan Yat Koleksiyonu; rahat, zarif ve hoş bir atmosferde dünyayı keşfetmek isteyen konuklar için yepyeni bir lüks seyahat deneyimi. Geminin güzergahı, The Ritz-Carlton’un lüks tatil rotalarının yaşam biçimini ve bir yat tatili ruhunu yansıtmak amacıyla halen daha geliştiriliyor. Yedi ile on gün arasında değişen yolculuklarda birinci gemi Akdeniz, Kuzey Avrupa, Karayipler ve Latin Amerika gibi çeşitli duraklarda mevsim değişikliğine göre seyahat edecek. Geminin boyutu sebebiyle, Capri ve Portofino’dan St.Barths’a ve eski Cartagena kentine kadar, büyük gemiler için ulaşılabilir olmayan benzersiz lokasyonlara dümenini çevirecek.


Özel olarak tasarlanmış küçük kapasiteli gemi 298 yolcuya kadar ağırlayacak. Her biri kendi balkonuna sahip 149 süitten oluşan yatta ayrıca, modern işçilik ve iç mekan tasarımları ile birlikte, iki adet 138 metrekarelik lüks dubleks çatı katı süitleri yer alacak. Tamamıyla yerleşik alandaki deneyimi yansıtacak olan gemi, yüksek konfor ve benzersiz bir konuk hizmetini yaşatacak. The Ritz-Carlton yatlarında, Sven Elverfeld’in Aqua restoranı, The Ritz-Carlton’daki üç Michelin yıldızlı restoran Wolfsburg, Ritz- Carlton Spa imzalı Panorama Lounge ve şarap barı gibi seçenekler yer alıyor. Buna ek olarak rotalara göre, yerel şefler, müzisyenler ve sanatçılar da benzersiz bir deneyim yaşatmak için yatta yer alacaklar.