DESERT X 2021 Judy Chicago ile geri dönüyor

18 Şubat 2021

Üçüncüsü gerçekleşecek DESERT X 2021, Kaliforniya’nın pandemi nedeniyle karantinaya girmesinden bu yana bölgede gerçekleşecek ilk büyük sanat etkinlikleri arasında yer alıyor.

Güney Kaliforniya’da açık havada gerçekleşen sanat festivali DESERT X’in bu seneki sanatçı listesi hazır; 12 Mart — 16 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenecek festivalde Judy Chicago, 1960’larda başlayan "Atmospheres" serisine devam edecek.


Enstalasyon: Sherin Guirguis, One I Call (2017). Sanatçı ve Desert X’in izniyle. Fotoğraf: Lance Gerber.

Şubat ayı başlarında Desert Sun’da yayınlanan bir açıklamada, DESERT X ekibi, serginin üçüncü ayağı için motivasyonlarını şu şekilde açıklıyor: “Sanatın dünyamızdaki bölücü enerjilere meydan okuma potansiyeline sahip olduğuna ve ne kadar zor veya tartışmalı olursa olsun seçici ahlaki temellere dayanan izolasyona dayalı bir stratejiden daha olacağına yürekten inanıyoruz.”Enstalasyon: Doug Aitken, MIRAGE. (2017). Fotoğraf: LanceGerber. Sanatçı ve Desert X’in izniyle.

Desert X 2021’e katılacak diğer sanatçılar şu şekilde: Ghada Amer (Mısır); J Serge Attukwei Clottey (Gana); Nicholas Galanin (ABD); Alicja Kwade (Polonya); Oscar Murillo (Kolombiya); Christopher Myers (ABD); Eduardo Sarabia (ABD); Kim Stringfellow (ABD); ve Vivian Suter (Arjantin).