Dijital Sanatçı Beeple İlk Defa Bir Sanat Galerisinde Sergilendi

16 Mart 2022

NFT dünyasının önde gelen isimlerinden Beeple’ın işleri, ilk defa bir sanat galerisinde sergilendi. Sanatçının “Uncertain Future” isimli sergisi New York’taki Jack Hanley Gallery’de ziyaretçileriyle buluştu.

Dijital sanatçı Beeple’ın işleri ilk defa fiziksel bir ortamda ziyaretçileriyle bir araya geldi. New York’taki Jack Hanley Gallery’de açılan “Uncertain Future” başlıklı sergi, büyük teknoloji firmalarının yaşantımızdaki rolünü ve geleceğimiz üzerindeki etkisini ele aldı.


Sergiye gelen ilk 200 kişiye üzerinde kendi çizimlerinin olduğu posterler hediye eden Beeple, hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Seçkisinde işlerde esprili bir dil kullanan sanatçı, bilim kurgu temalarıyla günümüzün konularına ışık tuttu.


Asıl adı Mike Winkelmann olan Beeple, 2017’de ürettiği “Google Data 2079,” “Amazon Mobile Site 2091,” “Netflix 2087,” 2021-2022 yıllarında ürettiği “Zuck,” “You Got Mail” ve “Toxic Masculinity”nin yanı sıra NFT olarak satışa sunduğu eserlerinin fiziksel formlarını da sergiledi.