Dijital Yazım Tekniklerinde Yeni Gelişmeler

30 Mart 2023

Akıllı kalemler, kalem uçları, e-mürekkepli defterler ve çok daha fazlası ile dijital yazı dünyası giderek daha sofistike hale geliyor.

Type Folio

Yeni Type Folio da dahil olmak üzere en yeni dijital yazma araçları hem akıllı hem de sofistike şekilde karşımıza çıkıyor. Type Folio doğrudan dikkat çekici bir 'not defterine' yazma yeteneği getiren ince bir klavye sunuyor. Yeni klavye kullanılmadığında katlanabiliyor ve yatay bir hale geçiyor. Eskiz yapmak veya okumak için harika olmasının yanında, bu ultra ince cihaz normal Folio’dan çok daha ince ve hafif. Android tabanlı e-mürekkep tabletlerin aksine, normal bir not defteri gibi kullanmanızı gerçekten teşvik ediyor. 
Amazon Kindle Scribe

Yakın zamanda tanıtılan Kindle Scribe, endüstri standardı e-kitap okuyucuyu kalem tanıma ve not alma, eskiz yapma ve daha pek çok şeyle birleştiriyor. Kindle kısa süre önce, her biri beş kalınlıkta mevcut olan yeni giriş fırçaları (bir dolma kalem, işaretleyici ve kurşun kalem) ekleyerek dizüstü bilgisayar deneyimini geliştiren bir yazılım güncellemesi aldı. Hala bir not alıcıdan çok daha iyi bir e-okuyucu olmasına rağmen, iyileştirmeler onu okuma ve yazma için çok yönlü bir cihaza yaklaştırıyor.


Adonit Star Stylus

Şayet analog deneyimi mümkün olduğunca taklit etmek istiyorsanız ekran kalemi uzmanı Adonit tam sizin için biçilmiş kaftan. Yeni Star kalemi iPad, Mini ve Pro için tasarlandı ve profil, ağırlık ve his bakımından klasik bir dolma kalemi andırıyor.Staedtler Noris digital

Kalemlerden bahsetmişken, saygıdeğer Alman üretici Staedtler, imzası olan siyah ve sarı estetiğiyle bir kalem yarattı. Staedtler Noris digital, reMarkable 2 ve Kindle Scribe tarafından kullanılanlar gibi EMR (elektromanyetik rezonans) ekranlar üzerinde çalışmak üzere tasarlandı ve size gerçek dijital bir kalem deneyimini sunuyor. Daha küçük, daha küçük Noris digital jumbo, ayrıca entegre bir dijital silgiyle birlikte geliyor. 
Logitech Crayon

Logitech'in Crayon'u, herhangi bir modern iPad'de kullanılmak üzere hem USB-C hem de Lightning charge formatlarında sunulan şık ve cepte taşınabilen cihaz sunuyor. Esasen Apple Pencil'ın daha kalem benzeri bir versiyonu fakat uzun yedi saatlik yazma süresi ile oyunu üst seviyeye taşıyor. 
Livescribe Symphony

Başka bir eklenti cihaz olan Livescribe'ın Symphony Smartpen'i, Android tabletlere ve iPad'lere, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlara ve akıllı telefonlara uygun. Livescribe yerleşik el yazısı algılaması ve daha kolay transkripsiyonlar için oynatmayı yazılı notlarınızla senkronize eden bir ses kayıt işlevi ile birlikte geliyor. 
Lamy AL-star

Uzun süredir geleneksel bir kalem üreticisi olarak tanınan Lamy’nin bir başka kalem girişimi olan Lamy's AL-star, 4 bin'e kadar basınç seviyesi sunan ve doğal olarak hiçbir zaman şarj edilmesi gerekmeyen EMR uyumlu bir cihaz. Lamy AL-star üç renkte piyasaya sunuluyor.