Dior, Cruise 2023 Koleksiyonu’nu Sundu

27 Haziran 2022

Maria Grazia Chiuri’nin Dior Cruise 2023 Koleksiyonu, miras ile yaratıcılığı bir araya getiren bir keşif yolculuğu olarak Plaza de España’da izleyicilerle buluştu.

Dior Cruise 2023 Koleksiyonu, büyüleyici Plaza de España’da gerçekleşen defile ve dans sanatından binicilik geleneğine uzanan bir seçki ile İspanyol kültürüne saygılarını sundu.


Koleksiyonun ikonu Carmen Amaya ile “La Capitana” oldu. Sanatçı, özgün stili ile tepeden tırnağa dansın kurallarını yeniden yazan, özgür flamenkonun ruhunu temsil etti.Koleksiyonun bir diğer referansı ise Jackie Kennedy ile “Alba Düşesi”. Ata binen efsanevi bir karakter olarak bilinen Alba Düşesi ile şık ve nostaljik bir görünüm yaratılırken defilenin sembollerinden biri olan Manila şalları öne çıktı. 


Tasarımlar aracılığıyla çeşitli kıyafet ve objelerin ve onları giyen, kullanan toplulukların hikayelerini anlatırken; bu özel öyküler ortaya çıkan modern görünümler aracılığı ile aktarıldı. Kusursuz işçilikle hazırlanan tasarımlar ve eşsiz koleksiyon, geleneksel dokunuşları öne çıkarırken feminenliğin bütünleştirici vizyonunu da kutladı.