Dior Cruise 2024 Koleksiyonu

22 Mayıs 2023

Meksika'nın mistik atmosferinden ilham alan Dior Cruise 2024 koleksiyonu büyüleyici detaylarıyla göz kamaştırıyor.

Dior Cruise 2024 koleksiyonu, Meksika'nın büyüleyici atmosferinden ilham alıyor. Maria Grazia Chiuri, Frida Kahlo'nun etkileyici dünyasına selam göndererek Kahlo'nun sembolik figürünü ve kıyafetlerinin ifade gücünü koleksiyonda işliyor.


Duyguları harekete geçiren yerlerden oluşan bir takımyıldızı – Maria Grazia Chiuri için Meksika bu anlama geliyor. Tıpkı sürrealist sanatçılar için olduğu gibi; burası “ruha iyi gelen bir yer”. Chiuri'nin koleksiyonu hazırlarken, Frida Kahlo'nun yaşadığı Casa Azul'dan büyük ilham alıyor. Chiuri oradaki bir natürmorttan aldığı ilhamla feminenlik ve doğurganlığa dair izlenimlerini kelebek metaforuyla koleksiyona aktarıyor.

© Ximena Del Valle

Koleksiyonda, Frida Kahlo'nun cinsiyet sınırlarını zorlayan görüntülerinden esinlenilmiş takımlar ve Tehuana geleneğinin etkisini yansıtan etekler bulunuyor. Koleksiyon, yerel zanaatkarların iş birliğiyle özgün nakış işleri ve detaylarla süsleniyor.


Dior Cruise 2024 koleksiyonunda, Frida Kahlo'nun otoportresinde giydiği pembe elbiseden ilhamla yaratılmış bir tasarım da yer alıyor. Koleksiyonun güzelliğe olan bağlılığı, çeşitli danteller, tasarım detayları ve kelebek benzeri jakarlarla vurgulanıyor. Kelebekler, Meksika florası ve faunasını temsil eden Toile de Jouy desenlerinde de görülüyor.


Podyum şovu, 21 Mayıs’ta Frida Kahlo'nun eğitim aldığı Antiguo Colegio de San Ildefonso'da gerçekleşti. Bu önemli mekan, koleksiyonun duygusal bağlamını güçlendiriyor. Koleksiyon, renkli ve duygusal tasarımlarıyla Meksika'nın feminen ruhu ve doğal çevreyle olan ilişkisini yansıtıyor.


Tüm detaylarıyla Dior Cruise 2024 koleksiyonu, Meksika kültürünü ve Frida Kahlo'nun etkileyici dünyasını onurlandırırken moda dünyasına yenilikçi ve büyüleyici bir perspektif sunuyor.