Dior ile Zamanda Yolculuk

05 Aralık 2022

Dior Men Pre-Fall 2023 koleksiyonunu Giza Piramitleri’nin önünde sunan kreatif direktör Kim Jones, tasarımları ile modellerin çöl savaşçılarına dönüştüğü fütüristik bir evren vadediyor.

Kim Jones, 2018 'den bugüne Dior Erkek Koleksiyonları'nın kreatif direktörlüğünü üstleniyor. Modaevinin klasik stillerini yeniden yorumlayarak bir nevi başka dünyalara ait koleksiyonlar sunan Jones, Pre-Fall 2023 için Mısır'ın başkenti Kahire'deki Giza Piramitleri'ni ziyaret ediyor.


Koleksiyon, çocukluğunu Botsvana, Tanzanya, Etiyopya, Kenya ve Gana gibi farklı şehirlerde geçiren Jones'un seyahat tutkusunu kutluyor. Arkasına Giza Piramitleri'ni alarak kum tepelerinin üzerine podyumunu kuran tasarımcı, modellerin çöl savaşçılarına dönüştüğü fütüristik bir evren sunuyor.


Aydınlatılmış podyum modelleri karanlıkta yönlendirirken, Jones imzasını taşıyan nötr tonlardaki şık takımlar, blazer ceketler, taşlı bluzler ve saf organze anoraklarla eşleşen over-size pantolonların yanı sıra yere kadar uzanan şallar öne çıkan tasarımlar arasındaydı.