Dior Koleksiyonuyla Bir Prens

18 Kasım 2018

Steven Meisel'in fotoğrafladığı Kim Jones’un ilk Dior erkek koleksiyonunun yıldızı Danimarka Prensi Nikolai’ydi.

"Kaws, lüks markaya bir parça mizah ekleyerek genç sokak modası tutkunlarının ilgisini çekmeyi başarmış gözüküyor."

İngiliz tasarımcı Kim Jones, bu yılın haziran ayında Fransız moda evi Dior için ilk koleksiyonunu, Louis Vuitton'un sanat yönetmeni olarak hazırladığı koleksiyonun yedi yıl ardından sundu.

Dior'un yeni kampanyası kadar ses getiren bir başka olay ise Danimarka tahtında altıncı sırada olan ve geçen sene Londra Moda Haftası'nda Burberry için podyumda yürüyerek modellik hayatına başlayan 19 yaşındaki Prens Nikolai’lı fotoğraf çekimiydi.

Kim Jones, ilk Dior erkek koleksiyonunu Amerikalı sanatçı Brian Donnelly -AKA Kaws- imzalı “BFF” figürü etrafında şekillendirdi. BFF figürü ile Steven Meisel'in fotoğrafladığı koleksiyonun oyuncu tavrını tamamlıyordu.

“BFF” ve “Companion” figürleri ile tanınan pop sanatçısı Kaws ayrıca Jones’un ilk Dior koleksiyonu için arı motifini yeniden yorumladı ve devasa bir BFF heykeli ve 70.000 çiçek ile Dior'un İlkbahar Yaz 2019 pistini süsledi. İkonik BFF ve Kaws arıları, lüks markaya bir parça mizah getirerek genç sokak modası tutkunlarının ilgisini çekmeyi başarmış gözüküyor.