Dior ve Vespa seyahat ruhunu yeniden tanımlıyor

16 Haziran 2020

Dior ve Vespa yaptıkları son iş birliği ile özgürlük kavramını ve seyahat ruhunu yeniden keşfediyor.

Aynı yıl 1946'da kurulan İtalyan markası ve Paris merkezli moda evi, dünyanın yeni, parlak ve yaratıcı bir vizyonuna ilham vermek için değişmez bir istekle bağlantılı. Bugün, Dior ve Vespa son iş birliği ile özgürlük kavramını ve seyahat ruhunu yeniden keşfediyor. 

Bu tutkulu diyalogdan ortaya çıkan Vespa 946 Christian Dior scooter, iki markanın mirasına övgü sunan mimarisi ve ince grafik çizgileri hayat buluyor. İyileşmenin bir sembolü olan bu arzu nesnesi, markaların ince detayların mükemmelliğine olan ortak bağlılığı yansıtıyor.

2012'de Milano'da sunulan ve zarif, modern kıvrımları ve teknolojik yenilikleriyle tanınan ikonik Vespa 946'nın çağdaş bir versiyonu olan yeni model, Dior kadın koleksiyonlarının Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlandı. Scooter, bir couture atölyesinin titiz standartlarına, bağlılığına ve hassasiyetine bağlı olarak İtalya'da üretildi.

Yeni ufuklara kaçmanın sembolü olan bu sınırlı sayıda üretilen koleksiyon, 2021 ilkbaharında dünyanın dört bir yanındaki Dior butiklerinde ve daha sonra Piaggio Group’un Motoplex mağazalarından sergilenecek. Kask ve çanta dahil olmak üzere aksesuarlar sadece Dior butiklerinde satışa sunulacak.