Dirimart’ta Yeni Sergi: “Would you still love me if I painted parrots all day?”

08 Haziran 2022

Dirimart, küratörlüğünü Anissa Touati ve Marc-Olivier Wahler’in üstlendiği "Would you still love me if I painted parrots all day?" başlıklı grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratörlüğünü Anissa Touati ve Marc-Olivier Wahler’in üstlendiği “Would you still love me if I painted parrots all day?” başlıklı grup sergisi, Dirimart’ta ziyaretçileriyle buluşuyor. Sergi, Georgina Gratrix, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Zsófia Keresztes, Güçlü Öztekin, Ugo Rondinone ve Fahrelnissa Zeid’in işlerini, sanatın dönüştürücü gücü mefhumu etrafında bir araya getiriyor.


Sergi sanatçılarından Georgina Gratrix’in alaycı, ayrıksı eserleri; şöhret, kişilik ve pop kültür mefhumlarını resim tarihiyle ilişkileri içinde ele alıyor.

Özlem Günyol ve Mustafa Kunt’un sanatlarının odağında bireysel ve kolektif aidiyetlerin temsilleri, dil, semboller ve bilginin anlamları ile bunların kültürel olarak kodlanmış algılama örüntüleri bulunuyor.


Esinini Proust’un “sanallık” kavramına yaklaşımından alan, hafızayı “gerçek olup güncel olmayan, ideal olup soyut olmayan” bir mefhum olarak düşünen Zsófia Keresztes (d. 1985, Budapeşte), şeylerin fiziksel bir ortamdaki sanal uzantılarının olanakları üzerine kafa yoruyor.


"Would you still love me if I painted parrots all day?" başlıklı grup sergisi, 3 Temmuz’a kadar ziyaret edebilirsiniz.