Dış Mekanlar İçin Donanımlanmış Apple Watch Ultra

23 Eylül 2022

Apple'ın yüksek performans ve ekstrem sporlar konusunda ciddileşmeye başlamasıyla Apple Watch Ultra, konusunda liderliği üstleniyor.

Gerçek dağcıların, ultra koşucuların ve derin deniz dalgıçlarının, Ultra'nın yatırıma değer olduğuna dair biraz ikna olmaları gerekecek.


Saatin kaçınılmaz olarak, ultra bir görüşünü var. Güzelce işlenmiş 49 mm titanyum kaba ve düz safir kristal ekrana sahip. Ayrıca 14,4 mm kalınlığa sahip olması, onu artık 45 mm kaba ve 10,7 mm kalınlığa sahip yeni Apple Watch 8 serisinden bile çok daha iri ve heybetli kılıyor. (Ayrıca eğlenceli, binicilik havası için en yeni Apple Watch Hermès 8 serisine bakın.)
Ultra'yı hareket halindeyken veya eldiven takarken çalıştırabilmenizi sağlamak için Apple, tepesini büyüttü ve ekranla oynamadan koşuları veya dalışları izlemeye başlayabileceğiniz anlamına gelen büyük, turuncu bir özelleştirilebilir "eylem" düğmesi ekledi. Bunların tümü, yararlılığını daha da kuvvetlendiriyor. 


Apple Watch Ultra ayrıca 36 saatlik pil ömrü sunar (ve henüz piyasaya sürülmemiş düşük güç modunda 60 saat vaat eder). Bir Apple Watch için çok iyi ama Garmin kadar iyi görülmüyor. Ve gerçekte, ne kadar yüksek özellikli olsa da, Ultra, Epix veya Fenix'e kıyasla hala işlev açısından hafif durumda. Apple, koşucuları ve triatletleri saplantı haline getiren ve bu açığı kapatan pek çok bilgiç metriği ekleyen WatchOS 9'u piyasaya sürdü, ancak o aracın da daha katetmesi gereken yolu var.