Doğa ve Sanatla İç İçe: Patina Maldives

21 Ekim 2021

Sanat, tasarım ve doğa ile iç içe huzurun tadını çıkarabileceğiniz bu otelde aynı zamanda James Turrell'ın bir eseri de yer alıyor.

Brezilyalı mimar Marcio Kogan ve Studio MK27’den ekibi, Malé Atoll’de, ziyaretçilerin uçsuz bucaksız okyanusun üzerinde, şehir hayatından ve çevreden soyutlanarak dinlenip SPA hizmetlerinden faydalanarak yenilenebilecekleri, aynı zamanda da sanat ve tasarımın doğa ile buluşmasına şahitlik edecekleri bir otel tasarladı.


Kendine ait havuz ve yedi ayrı havuza ve okyanusa erişimi olan, üç yatak odalı, tek yatak odalı, kendi bahçesi bulunan bungalov seçenekleri sunulan otelin tasarımında lüks ile salaş sahil tarzı bir arada. Rustik tarzda bir dekorasyonu minimalizmle birleştiren, ahşap, rattan ve az miktarda metal malzemelerle, odalarda çok muntazam mimari ve görsel bir denge yakalanıyor.


Temelinde SPA oteli olan ve bununla birlikte özel yoga dersleri, yat gezileri gibi olanaklar sunan Patina, sanatı da bu büyülü doğaya dahil ediyor. İçerisinde sanat ve enstalasyon galerisi bulunan otel, New York merkezli Japon tasarım ve tekstil sanatçısının eserlerine, Portekizli sanat ve tasarım stüdyosu FAHR 021.3’e ait, plajda konumlandırılan bir heykel enstalasyonuna ve ışık-uzay çalışmalarıyla tanınan Amerikalı sanatçı James Turrell’ın gökyüzünü çerçeveleyen tasarım eseri Skyspace’e ev sahipliği yapıyor.


Sanat, tasarım ve doğa ile iç içe, yalnızlığın, huzurun tadına varılacak bu otelde, gastronomik bir deneyim de ön plana çıkıyor. Sürdürülebilirliğin ve bilinçli bir mutfak algısının ön plana çıktığı yiyecek bölümünde, tamamen bitkisel, vegan bir menüye sahip.


Roots restoranı, Japon ve Nordik yemek kültürünün bir füzyonu olan Kōen, Latin mutfağı ile Brasa, Asya yemekleriyle Wok Society, Helios’ta Akdeniz lezzetleri ve Yunan mutfağı gibi seçenekler sunuyor.