Doğadan İlham Alan Dior Koleksiyonu

02 Kasım 2022

Christian Dior’un doğaya ve botaniğe olan tutkusunu kutlamak amacıyla Dior Maison, canlı renklerle vurgulanmış herbaryum temalı La Colle Noire koleksiyonunu sunuyor.

Benzersiz ev dekorasyon ürünlerinden oluşan yeni La Colle Noire koleksiyonu, ünlü modaevi kurucusu Christian Dior’un moda tutkusuna bir saygı duruşu niteliğinde.

 

Montauroux’daki olağanüstü Colle Noire Şatosu’nun bahçesinde bulunan bitkilerden leylak, müge, gül, karanfil, lale ve gelinciklerin zarif esintileri yemek ve tatlı tabaklarının, üflenerek üretilen cam karafların, el boyaması bardakların, peçetelerin ve işlemeli Amerikan servislerin üzerinde yer alıyor. Bu yeni objeler, İtalya’da incelikli bir işçilik ile tasarlanan renkli cam şamdanların büyüleyici dokunuşu ile etkileyici bir görünüm kazanıyor.

Göz alıcı La Colle Noire koleksiyonu için Colle Noire Şatosu’ndan ilham alınmasının sebebi, mekanın Christian Dior için güneşli bir kaçış noktası, Fransız yaşama sanatının sembolü ve sakinliğin garantisi olması. Christian Dior Provence’ın kalbi bu cennet gibi şatoyu ziyaret ettiğinde yüzyıllık ağaçlarla, nadir bulunan bitki ve hoş kokulu çiçeklerle çevrili bir alanda vakit geçirirdi.