Doğanın Ortasında Konfor: Chameleon Villa

06 Mayıs 2022

Şık ambiyans, konfor ve unutulmaz bir konaklama deneyimini doğanın rahatlatıcı atmosferiyle buluşturan Chameleon Villa, Bali’de gözlerden uzak bir kaçış noktası.

Bali'nin güneybatı kıyı bölgesinin yemyeşil köylerinden birinde, Buwit'te yer alan Chameleon Villa, hafızalarda yer edecek bir tatil imkanı sunuyor.


Bir dönümlük arazi üzerine inşa edilen villa, yeşilin her tonunu kucaklayan büyük bir ormana ve etkileyici bir nehir manzarasına bakıyor. Manzaraya hakim konumuyla Chameleon Villa, doğa ve mimari arasındaki sınırı bulanıklaştırmak adına olabildiğince manzarayla uyum içerisinde inşa edildi. Bu sayede tüm binalar arazinin bir parçasıymış görünüyor.


Geleneksel Bali mimarisiyle inşa edilen villa, iç ve dış alanları koruyan duvarlardan ve bölümlerden oluşturuldu. Dış alanı koruyan duvarlar özellikle yalıtım sağlamak için tasarlanırken genel olarak evin projesi; elektrik üretmek için güneş panellerinin kullanılması, bahçe sulama için su geri dönüşümü ve yağmur suyu toplama sistemi gibi sürdürülebilir sistemlere uygun olarak tasarlandı.


2017’den bu yana, Bali’de muhteşem bir konaklama deneyimi sunan Chameleon Villa, sakin ve lüks bir inziva keyfi arayanlar için ideal.