Doğaya Meydan Okuyan Saat

01 Eylül 2017

Officine Panerai, çelikten daha sert, dayanıklı ve aşınmaz yeni modeli ile çıtasını yükseltti.

“Sınırlı sayıda üretilen ve Ekim ayında satışa sunulacak olan bu özel edisyon, sadece 1.000 şanslı kişi tarafından temin edilebilecek.”

The Panerai Laboratorio di Idee, BMG-Tech isimli yepyeni bir materyalle ürettiği devrim niteliğindeki yeni modelini SIHH 2017’de duyurduğundan beri oldukça merak uyandırıyor.

Bulk Metallic Glass, yani Kalın Metalik Cam anlamına gelen BMG-Tech, zirkonyum, bakır, alüminyum, titanyum ve nikel elementlerinden oluşan özel alaşımının birçok işleme maruz kalması sonucunda düzensiz bir atom dizilimi oluşturarak materyalinin kristalize olamayışı ile elde ediliyor. Aşınmazlık, sağlamlık ve dayanıklılık özelliklerini "kaotik" yapısına borçlu olan saat, çelikten sert ama daha hafif yapısıyla derin dalışlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.


Spor, klasik ve avangart seçenekleriyle öne çıkan Panerai Luminor Submersible 1950 BMG-TECH 3 Days Automatic’in tasarımı Submersible koleksiyonuna ait önceki modellere nazaran pek değişmese de, P.9010 kalibresi ve üç günlük güç rezervi ile farkını ortaya koyuyor. Sınırlı sayıda üretilen ve Ekim ayında satışa sunulacak olan bu özel edisyon, sadece 1.000 şanslı kişi tarafından temin edilebilecek.