Doğaya zarar vermeden doğa ile iç içe

22 Şubat 2020

Sürdürülebilir turizmin yükselişte olduğu şu günlerde Güney Afrika’da yeni açılan Ngala Treehouse doğaya saygılı safari tatilini hayata geçiriyor.


1991 yılından beri kişiye özel tasarlanmış lüks tatil seçenekleri ile dünyanın dört bir yanındaki gezginlere en üst düzey servis veren andBeyond bu ay kapılarını açtığı yeni safari oteli Ngala Treehouse ile sürdürebilir doğa macerasının imkânsız olmadığını kanıtlıyor. 146 kilometre kareye yayılan ve ağaç ev tarzında inşa edilmiş villa konuklarına medeniyetten uzak ama bir o kadar da teknolojik bir tatil imkânı sunuyor. Güney Afrika’daki Kruger Ulusal Parkı’nın yanı başına inşa edilen bu villa tamamen güneş enerjisinden elde edilen elektriği ve sıcak suyu kullanıyor. Dört katlı villa en üst katındaki terası ile de kesintisiz bir manzara vadediyor.

Villadaki iki adet yatak odasının her birinde en büyük boy yatak bulunuyor. Ayrıca villada yıldızları daha rahat izleyebilmeniz için açık alana kurulabilen bir yatak odası daha mevcut. Dış mekân duşu, jakuzisi ve terası ile sizi doğa ile iç içe bir tatile davet eden Ngala Treehouse safari heyecanının dışında konuklarına piknik yapma imkânı da sağlıyor.


Bu sürdürebilir villanın konukları ister kendileri için özel olarak hazırlanmış safari turuna katılabiliyorlar isterlerse ağaç evin üç mil ötesinde bulunan ve yine andBeyond’a ait olan Ngala Çadır Kampı’ndaki konuklar ile birlikte toplu bir safari turuna çıkabiliyorlar. Konuklar şansları yaver giderse Güney Afrika’nın eşsiz doğasında yaşayan beyaz aslanları da görme şansı yakalıyorlar.