Doğayla Buluşan Yaratıcı Bahçe Stüdyoları

22 Temmuz 2022

Evden çalışabiliyorsanız, kişisel çalışma alanınızın nasıl görüneceği konusunda sınırsız bir özgürlüğe sahip olabilirsiniz.

Çalışma alanlarını doğaya taşıyan, huzurlu ve yaratıcılığı besleyen özel bahçe stüdyolarını sizler için derledik. 

Writer's Studio, İskoçya - WT Architecture


WT Architecture, "Writer's Studio" isimli küçük bahçe stüdyosunu Edinburgh'daki Viktorya dönemi evlerinin dışında bir çift yazar için tasarladı. 

Sade bir görselliğe sahip olan stüdyo, bir sera görünümde ahşap, çelik ve tuğla yapıları bir araya getiriyor. 

LA Pottery Studio, ABD - Raina Lee ve Mark Watanabe


Ağaçların arasında yer alan ve ahşap bir köprüyle erişilen bu sütunlu kulübe, seramik sanatçısı Raina Lee için bir stüdyo ve sergi alanı olarak kullanılıyor. Lee ve mimar ortağı Mark Watanabe ile birlikte Los Angeles'taki bir evin arka bahçesinde konumlanan stüdyo, nakliye kasalarından yapılan raflarda ve çevredeki ağaçların dallarında tasarımcının seramik ve çömlek çalışmalarını ziyaretçilerle buluşturuyor.

Bahçede Bir Oda, İngiltere - Stüdyo Ben Allen


Studio Ben Allen'ın yeşil bir alan yarattığı bu özel bahçe odası, görsel olarak bir enginar şekline sahip. CNC kesimli ahşap bir set ile inşa edilen yapı, ev sahipleri evlerini değiştirirse bile kolayca sökülebilir ve başka bir yerde yeniden inşa edilebilir.

Büyülü Kulübe, Avusturya - Franz&Sue


Franz&Sue'nun Viyana yakınlarındaki 1930'lardan kalma bir ek binayı dönüştürerek yarattığı bu siyah ahşap kulübenin üst katında, doğal ışık alan hoş bir yazı stüdyosu bulunuyor. Tamamen camdan oluşan bir köşeye sahip olan üst kat, oturma grubuna ve uyku alanına sahip. Ayrıca misafir odası veya oyun alanı olarak da kullanılabiliyor.