Doğayla Kurulan Dengeli ve Dürüst Bir İlişki: The Honest Co.

02 Mayıs 2017

Hamileliği sırasında bebeği için güvenebileceği ürün bulmakta zorlanan Jessica Alba, kendi markasını kurmaya karar vermiş.

"Honest Co. benim için işten ziyade bir tutku ve adeta üçüncü çocuğum gibi." Jessica Alba

Her geçen gün yediğimiz, giydiğimiz ve kullandığımız ürünlere daha da şüpheyle yaklaşıyoruz. Ürünlerin içinde ne tür kimyasal maddelerin bulunduğundan ve sağlığımızı nasıl etkileyebileceğinden kesin bir şekilde emin olamasak da ne kadar zararlı olabileceklerini tahmin edebiliyoruz. İnsanlar için olduğu kadar çevre için de zararlı olan bu kimyasal maddeler, içinde yaşadığımız dünyayı ve ekolojik dengeyi de ciddi ölçüde tehdit ediyor.

Ünlü oyuncu Jessica Alba da yıllardır doğa ve insan için zararlı maddeler içeren ürünlere karşı çalışmalar yürütüyor. Alba, 2008 yılında kimyasal maddelerin bizim ve özellikle çocuklarımızın üzerindeki etkilerini kendi hamileliğinde yaşadığı zorluklarla deneyimledikten sonra, 2011 yılında Christopher Gavigan ile beraber bebeklerde alerjik reaksiyona sebep olmayan ve doğa dostu ürünler satan the Honest Company’i kurarak mücadelesine devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana kullanıcıların evi ve çocukları için doğa dostu ürünler piyasaya süren firma, yola ilk kez bebekler için hiçbir zararı bulunmayan bir bez üreterek yola çıktı. Şimdilerde 400 çalışanı bulunan ve değerinin yaklaşık 1.7 milyar dolar olduğu tahmin edilen the Honest Co., bebek mamalarından kişisel ve ev temizlik ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesiyle ekolojik ve etik bir tüketim anlayışının kapılarını açıyor. Ayrıca temiz ve sağlıklı bir yaşam tarzına geçişin tüm detaylarını da firmanın bloğu blog.honest.com adresinden tüketicilerle paylaşıyor.

Hamileliği sırasında bebeği için başta bebek bezi olmak üzere güvenebileceği ürün bulmakta zorlandığını açıklayan Alba, kişisel tecrübelerinden hareketle şirketi için şeffaf bir yapı benimsiyor. Satın almayı düşündüğü ürünlerin içerik bilgilerine güvenmeyen ünlü oyuncu, the Honest Company ürünlerinin içeriklerini tüketicilerle paylaşarak, çocuklar ve aileleri için firmanın adı gibi dürüst ve güvenilir ürünler ortaya koyuyor. Bu ürünleri satın alarak aynı zamanda çocuklar için sağlıklı ve güvenilir bir çevre yaratmak üzere çalışan pek çok araştırma ve eğitim programına da destek olunabiliyor. Honest to Goodness başlığıyla 2016 yılında 10 milyona yakın bebek bezi, vitamin, kişisel ve ev temizlik ürünü bağışı yapan şirket, çocuk hastaneleri için yeterli fon sağlanması adına da üç yıldır triatlon mücadelesi düzenliyor.Şimdilik sadece Kuzey Amerika ve Kanada’ya satış yapan the Honest Co., ürünlerin fiyatlandırılması konusunda da oldukça hassas. Zehir içermeyen organik ve ekoloji dostu bebek, kişisel ve ev temizlik ürünlerinin herkes için ulaşılabilir olması gerektiğini vurgulayan Alba, abartıdan uzak fiyatları ile herkesi hem ailemiz hem de gezegenimiz için daha sağlıklı ve temiz bir yaşama adım atmaya davet ediyor.