Doğu Ekspresi Geri Dönüyor

25 Ağustos 2022

Doğu Ekspresi, her zamankinden daha büyüleyici bir şekilde geri dönerek Paris çıkışlı efsanevi yolculuklarına devam ediyor.

Orijinal tren, 2024 yılında Art Deco detayları ve gösterişli süitlerle dolu olarak hayata geri dönüyor. Doğu Ekspresi, Fransız başkentinden kıtanın geri kalanına hizmet vermeye devam edecek ve en parlak günlerinin aynı lüks yolculuklarını yeniden canlandıracak.


Detaylar ve güzergahlar henüz netleşmemiş olsa da, bazı güzergahların ilk Doğu Ekspresi'nde olduğu gibi İstanbul'da sonlanacağı öngörülüyor.
Doğu Ekspresi'nin başkan yardımcısı Guillaume de Saint Lager, yenilenmiş treni "tekerlekler üzerinde bir rüya" olarak tanımlıyor. Saint Lager, “Doğu Ekspresi'ni zamansız bir araç olarak yeniden tasarlıyoruz” diyor. "Buradaki fikir, ziyaretçilere bir fantezi sunmak: günümüzde veya 100 yıl öncesinde bile yapılmış olabilecek bir tren - elbette tüm çağdaş konforların eklenmesiyle yeniden hayat buluyor."


Her bir alanın geçmişi 1920'lere ve 30'lara dayanan trende, 17 vagon,12 yataklı vagon, bir restoran, üç dinlenme salonu ve bir personel vagonu yer alıyor. Biletler 2023'te satışa çıkacak. Ancak beklemek istemiyorsanız, yakında yola çıkması planlanan Orient Express La Dolce Vita (Accor'un başka bir projesi) her zaman bir seçenek.