Dokunun ve Canlansın

02 Ağustos 2017

Artık her yüzey sizin için bir oyun alanı.

“Üç tasarımın birleşmesinden doğan Xperia Touch, akıllı hoparlör, projektör ve android tabletin hybrid bir karışımı.”

Geçtiğimiz yıl Mobile World Congress’de yankılarını duyduğumuz Sony Xperia’nın her yüzeyi dokunmatik bir ekrana dönüştüren sihirli oyuncağı, aradan geçen bir senenin ardından nihayet karşımızda. Üç tasarımın birleşmesinden doğan Xperia Touch, akıllı hoparlör, projektör ve Android tabletin hybrid bir karışımı. Bahar aylarında piyasaya sürülen sisteme dair bütün bilgiler basın ile paylaşıldığına göre, Sony’nin ileri görüşlü tasarımına biraz daha yakından bakabiliriz.

Yansıtılan her yer yüzeyi 23-inch’lik yüksek çözünürlüklü bir ekrana dönüştüren Xperia Touch, sahip olduğu infra-red teknolojisi ve bütün hareketlerinizi takip eden kamera sistemi ile her dokunuşunuzu anında algılarken, saniyede 60 kare yakalayabilen iç kamerasıyla cihazı oldukça hızlı ve akışkan hale getiriyor.


Android işletim sistemi tarafından desteklenen Xperia Touch, Google Play Store ve Android aplikasyonlarının tümü ile uyumlu çalışıyor. Görüntüleme teknolojilerini karşılaştırabileceğimiz Microsoft ürünü HoloLens’in 3 boyutlu görüntüsünün aksine Xperia Touch, iki boyutlu imajlar sunarken ileriki dönemlerde sanal gerçeklik simülasyonlarının benzer uygulamalarının da yazılıma eklenebilme ihtimalini unutmamak gerek.

Sony Xperia Touch hakkında detaylı bilgiye ve sipariş seçeneklerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.