Dolomit Dağları’nda Aman esintisi: Rosa Alpina

17 Kasım 2020

Hikayesini İtalya'da, bu kez Unesco tarafından korumaya alınan Dolomit Dağları'nda devam ettiren Aman, Pizzinini ailesi tarafından işletilen Rosa Alpina ile benzersiz bir ortaklığa başlıyor.

200 yıldan fazla bir süredir Arrivabene ailesine ev sahipliği yapan Aman Venice'in ayak izlerini takip eden Rosa Alpina, üç nesildir yönetimde olan Pizzinini ailesinin rehberliğinde kalacak.
Lavarella ve Conturines'in görkemli zirvelerinin altında büyüleyici dağ köyü San Cassiano bulunuyor. Köyün merkezinde bulunan Rosa Alpina, kışın Dolomitler'in kayak merkezine benzersiz erişim sağlıyor ve sıcak aylarda bölgenin doğal güzelliğini ve açık hava aktivitelerini keşfetmek için ideal bir yer haline geliyor.
Aile tarafından işletilen bu zarif otel, 3 Michelin yıldızlı ünlü restoranı, geniş spası ve cömert konaklama birimleri ile yıllardır ikonik statüsünü koruyan bir dağ evi yaklaşımında tasarlanmış. Ancak onu mükemmel bir Aman partner oteli yapan sadece Rosa Alpina’nın olağanüstü tesisleri, nefes kesen manzaraları ve sessiz ihtişamı değil, aynı zamanda sağduyulu hizmetinin sıcaklığı ve zamansız huzur duygusu.
Arabayla Venedik'in sadece üç saat kuzeyinde yer alan Rosa Alpina, ülkenin en büyük kayak alanlarından birinde yer alıyor - geniş Dolomiti Superski ve Sella Ronda ağları, tüm yeteneklerden kayakçılar ve snowboardcular için ideal. 1.537m rakımdaki San Cassiano, tümü tek bir kayak geçiş kartı ile 1.200 km'lik yamaçlara erişim sunuyor. El değmemiş dağ havası ve hayranlık uyandıran doğa manzarası, kayak sporunu unutulmaz bir Rosa Alpina deneyimi haline getiriyor.
Efsanevi şef Norbert Niederkofler ve ekibinin restoranı St. Hubertus, dağ mutfağı felsefesini kutlayan üç Michelin Yıldızı kazandı. Dağların güzelliğini ve canlı karakterini yansıtan yöresel yemeklerde sadece yerel ve mevsimlik malzemeler kullanılıyor. Oteldeki diğer üç gastronomi noktası arasında, aile tarzı İtalyan mutfağı ve odun ateşinde pişirilen pizzasıyla ünlü Wine Bar & Grill, teraslı ve muhteşem manzaralı kahvaltı servisi sunan Limonaia, ve her gece canlı piyano müziği ile Lobby & Bar yer alıyor.