Donald Glover ve Rihanna ¨ Guava Adası¨nda Buluştu.

22 Nisan 2019

Glover; ¨Kendinizi zengin kılmak için başkasını daha zengin hale getirmek zorunda olduğunuz her yer Amerika'dır.¨

Donald Glover ve Rihanna'nın başrollerini paylaştığı 55 dakikalık yeni filmleri ¨Guava Adası¨ geçtiğimiz Cumartesi günü Coachella Valley Müzik ve Sanat Festivali'nde gösterildi.

Aylardır merak edilen bu gizemli projenin konusu ise şöyle; bir yanda bir müzik festivaliyle birlikte gizemli bir ada olan Guava’yı bir araya getirmeyi ümit eden Glover yani ¨Deni¨,diğer yanda ise bir müzik festivali ile bir araya gelmeyi umut eden Rihanna var. Rihanna Deni’nin kız arkadaşı ¨Kofi ¨rolünde yer alıyor. Kurgusal bir bölgede geçen olaylar sırasında, Game of Thrones’tan da tanıdığımız Nonso Anozie ile Black Panther filmindeki Letitia Wright diziye dahil oluyor.


Glover; ¨Kendinizi zengin kılmak için başkasını daha zengin hale getirmek zorunda olduğunuz her yer Amerika'dır.¨


Sömürülen işçilerin, müzisyenlerin ve kırmızı ile mavi arasında bölünmüş bir toplumun mücadelesini anlatan projeye, Glover’ın son yıllardaki hit şarkılarından ¨Atlanta¨ eşlik ediyor. Ayrıca Grammy ödüllü şarkısı ¨This Is America¨yı da filmde sıkça duyuyoruz.
Film, Glover'ın erkek kardeşi Stephen tarafından yazıldı ve uzun süredir birlikte çalıştığı, “Atlanta” ve “This Is America” nın da arkasındaki isim olan Hiro Murai'nin yönetmenliği altında çekilmiş. Brezilya'nın suç destanı “City of God” ve Prince’in “Purple Rain” inden ilham alan “Guava Island¨, Rihanna’dan çok fazla müzik içermiyor fakat “Summertime Magic” ve “Feels Like Summer” gibi yeni Childish Gambino single'lerinin, Glover'ın geçen yıl “Saturday Night Live” da yayınladığı “Saturday” ile birlikte alternatif versiyonları da içeriyor. 

Glover; “Gerçekten sahip olduğumuz tek şey günün sonundaki hatıralar. Sahip olduğunuz herşeyi şeyleri çocuklarınıza, arkadaşlarınıza, ailenize aktarıyorsunuz. Hala hayattayken, bir şeyler hissedin ve bunu aktarın¨.