Dubai'nin En Estetik ve Modern Evleri

22 Temmuz 2022

Ev sahiplerinin renkli kişiliklerini yansıtan cesur, eklektik ve küresel bir ruha sahip birbirinden estetik Dubai evleri…

Avizelerle süslenmiş mermer kaplı sarayları, kocaman kanepeleri ve yaldızlı tavanları unutun. Bu büyük konutlar hala Orta Doğu'da inşa ediliyor olabilir ancak Dubai'de kişisel tarihlerin, tutkuların ve modern bir görünümün bir araya geldiği çok sayıda muhteşem ev mevcut.


Dubai'nin Umm Suqeim semtinde yer alan Natalia Shustova'nın villasını tam olarak bu konseptte değerlendirmek mümkün. Shustova, şehrin finans bölgesinden doksanlar ruhlu mütevazi bir bungalova taşınma kararını “Cam kulelerden kaçmak istedim” diyerek açıklıyor.


Moda tasarımcısı Haya Jarrar'ın Dubai’de bulunan evi ise tasarımlarına yer verdiği bir atölye alanı haline geldi. Haya Jarrar, Palm Jumeirah'taki evini tasarlarken modayı ve iç mekan dekorasyonunu ön plana aldığını söylüyor.
Ev için olağanüstü dekorasyon ürünleri tedarik etme söz konusu olduğunda ise Dubai merkezli galerici Arwa Hafiz öne çıkıyor. The Rug Company'den vintage ve modern mobilyaların, aydınlatma ve halıların yer aldığı mobilya galerisi The Odd Piece'in sahibi Hafiz’in evi, Cidde ve Londra'daki çocukluğundan ilham alan antika parçalarla dolu.
Sanatçı Taher Asad-Bakhtiari'nin Dubai Evi ise göçebe ruhlar için bir selam niteliğinde. Tasarımcının finans sektöründe çalışan kız kardeşi Fatemeh ile paylaştığı Dubai evi rahat ve samimi bir atmosfere sahip. Galeri benzeri giriş holü ise sağda ve solda geniş kabul odalarına açılarak serbest akışlı bir alan yaratıyor. Kardeşler yedi yıl önce villaya taşınmış ve kar beyaz zemin, duvar ve tavan arasında kusursuz bir uyum oluşturmayı başarmış.