Dünyanın En Dikkat Çeken Restoranları

16 Mart 2022

İbiza'daki şarap barlarından Maine ormanlarında gizlenmiş bir mutfağa, dünyanın en ilham verici restoranlarını sizler için derledik.

Alchemist, Copenhagen

Danimarkalı bir şefin özel sunumlarıyla; kartopu detayları ve meşaleler eşliğinde altı saatlik bir akşam yemeği.

Alchemist, doğal ışıktan tamamen korunan eski bir depoda yemek yeme deneyimini eşsiz boyutlara taşıyor. Altı saat boyunca beş odada servis edilen elli çeşit tabak, tüm duyulara hitap ediyor. 

Bottega II Buco, Ibiza 

Ibiza’da küçük, açık bir mutfak, yaz ayları için mükemmel bir alternatif olmaya hazır.

1994 yılında Donna Lennard ve Alberto Avalle çifti Manhattan'daki antika dükkanlarında öğle yemeği servisi yapmaya başladılar. Rustik İtalyan yemekleri, Il Buco'nun adeta dolup taşan New York adresi olurken ikili, ABD dışındaki ilk restoranlarını İbiza'da açmaya karar verdi. Bottega Il Buco, tıpkı NYC restoranı gibi, Lennard'ın ev koleksiyonundan eski mobilyalarla ve zanaatkarların elinden çıkma toprak sofra takımlarıyla süslenmiş, Roma stili bir yemek ve şarap barı. 

Raw Restaurant, Taiwan

Adanın yirmi dört mikro mevsimine uygun olarak özenle hazırlanmış bir menü...

Adanın yıldız şefi André Chiang, Singapur ve Paris'teki restoranlarına olan ilgiden sonra galeri benzeri bir alanda konumlanan Raw ile şehre yeni bir soluk getirdi. Chiang'ın Asya kökleri ve klasik Fransız eğitimi ile buluşan taze pazar ürünleri tabaklarda ilham veren kreasyonlara dönüşüyor. 

The Lost Kitchen, Freedom, Maine

Muhteşem bir ormanda, bir süreliğine kaybolmuşsunuz hissi veren, on tabaklık bir eşsiz bir menü.

Freedom, Maine;  Portland'dan arabayla sadece bir buçuk saat uzaklıkta bulunan, şef Erin French'in özel mutfağı The Lost Kitchen'ının bulunduğu şirin bir kasaba. Şef, akşam yemeklerini eski ahır tahtalarından yapılmış mutfağında hazırlarken misafirlerini ahşap masalarda unutulmaz bir yemek deneyimi için evine davet ediyor. On tabaktan oluşan menü, ayran, çiçekli otlar, kızarmış yeşil domates gibi ferah içerikler sunuyor.