Dünyanın en lüks keşif yatı denizde

20 Eylül 2019

Son teknoloji ile donatılmış dünyanın en pahalı keşif yatı olarak tanıtılan Scenic Eclipse denize açıldı.


170 metre uzunluğundaki 228 yolcu kapasiteli dünyanın en lüks keşif yatı geçtiğimiz hafta oyuncu Helen Mirren’ın da katıldığı New York’taki isim verme töreninden sonra denize açıldı. Son teknoloji aletler ile donatılmış, kendi helikopteri, Zodyak filosu ve hatta denizaltısı olan yat, misafirlerine konforlu ve üst düzey bir tatil vadederken dünyayı keşfe çıktıklarında da her şeyin ellerinin altında olmasını sağlıyor. İlk yolculuğu bir yıl sürecek olan Scenic Eclipse yolculuğu süresince 68 farklı limana uğrayacak ve yılın yarısını Antarktika’da, diğer yarısını ise Kuzey Kutbu’nda keşif yaparak geçirecek. 


Scenic Eclipse, her biri oturma ve yatak odasından oluşan standart bir master süit büyüklüğünde 114 kamaraya sahip. Ayrıca her süitte bir veranda ve kişiye özel hizmet görevlileri bulunuyor. Geceliği 10 bin dolardan başlayan süitlerin yanı sıra bu yüzen şehrin sahibine ayrılmış, daha da büyük bir master süit yer alıyor. Mega yatta spa ve özel masaj kamaraları da mevcut. 


Scenic Eclipse, içinde tam 10 farklı restoran barındırıyor. Fransız mutfağından Uzak Doğu lezzetlerine kadar birçok farklı tatları deneyebileceğiniz restoranlar ünlü şef Tom Goetter’ın güvenilir ellerine bırakılmış. Restoranların yanı sıra Scenic Eclipse’te menülerinde 100’den fazla viski çeşidi barındıran sekiz farklı bar yer alıyor. Yatta ayrıca mutfaktaki yeteneklerini sergilemek veya birkaç yeni püf noktası öğrenmek isteyenler için yemek dersleri de veriliyor. Tiyatro sahnesi, sinema salonu, spa merkezi, İskandinav stili havuzları, spor salonları, Pilates stüdyosu ve kuaförü ile Scenic Eclipse’te sıkılmaya zaman bulmak oldukça zor gözüküyor.


Bütün bu olanakların yanı sıra mega yat okyanusları ve dünyanın en ücra köşelerini keşfetmek için tüm donanım ve ekipmana sahip. İki adet altı kişilik helikopteri, Zodyak filosu ve altı kişilik denizaltısı ile Scenic Eclipse uzun keşifler için bilim adamlarına ve amatör kaşiflere birçok olanak sağlıyor.