Dünyanın En Ünlü Parfümü No.5, Chanel'in Mücevher Koleksiyonuna İlham Veriyor

15 Nisan 2022

Gabrielle Chanel'in ikonik parfümü No.5'i piyasaya sürmesinin üzerinden 100 yıl geçti. Özel kokunun mirası ise yıllar sonra muhteşem mücevher koleksiyonunda devam ediyor.

İkonik markalar, yeni efsaneler inşa etmeye devam ediyor ve konu Chanel olduğunda, markanın her hareketi sürprizle dolu.

  

Geçtiğimiz yıl, 100. yıldönümünü kutlamak için Chanel Mücevher Tasarım Stüdyosu Direktörü Patrice Leguéreau, Chanel evinin en çok konuşulan kreasyonlarından ikisine şapka çıkaracak göz kamaştırıcı bir mücevher koleksiyonu tasarladı. İkonik parfüm ve "Bijoux de Diamants", Mademoiselle Chanel'in 1932'de mücevherlerin kullanım biçiminde devrim yaratan platin ve elmaslardan oluşan tek koleksiyonu. 

Leguéreau, “Gabrielle Chanel, bu iki evrene aynı vizyoner değerlerle yaklaştı; cesaret ve mükemmelliği buluşturdu” şeklinde açıklama yaptı.

 

Artık MoMA'nın kalıcı koleksiyonunun bir parçası olan seçkin şişesinden, Chanel ve Ernest Beaux'un 100 yıl önce damıttığı zamansız kokunun silajına kadar, parfümün birçok yönü 'Koleksiyon N°5'te yankı bulacak.