Dünyanın ilk 360 derece sonsuzluk havuzu

21 Haziran 2019

Kesintisiz Londra manzarası ile taçlanacak dünyanın ilk 360 derece sonsuzluk havuzu 220 metre yüksekliğe inşa edilecek.

Compass Pools dünyanın en ilginç sonsuzluk havuzunu tasarlamak için kolları sıvadı. Infinity London isimli 55 katlı bina projesinin en üst katında bulunması planlanan ve 600,000 litre su ile doldurulacak dünyanın ilk 360 derecelik sonsuzluk havuzu şimdiden Londra sakinlerini ve Londra’ya yolu düşecekleri heyecanlandırmaya başladı.Havuz panoramik bir Londra manzarası sunmasının yanında transparan zemini ile de bir görsel şölen sunacak gibi. 220 metrede yüzen havuz kullanıcıları bu transparan zemin sayesinde havada yüzüyormuş hissine de sahip olacaklar.

Panoramik görüntüyü bozmaması amacı ile de tasarımcılar havuzun giriş ve çıkışlarını denizaltılarda bulunan kapı sistemi ile olacağı açıkladı. Havuzda bulunan suyun aşağı dökülmesini engelleyecek olan özel bir rüzgâr monitörü bulunacak ve havuzun sıcaklığı da sürekli takip edilecek. Binanın kendi klima sisteminin havuza da dahil edileceği özel bir sistem sayesinde havuzun sıcaklığı belirli oranlarda kalacak.


İnşaat bittiğinde 55 katlık kulenin uluslararası bir otele dönüştürüleceği konuşuluyor. Infinity London projesinin hangi lokasyonda inşa edileceği hala gizemini koruyor ama projenin 2020 yılı sonuna kadar bitmesi öngörülüyor.