Eğlence ve sağlık teknolojileri akıllı yatakta buluşuyor

12 Eylül 2019

Son teknoloji ses ve görüntü sistemi ile donatılmış uyku kalitesinden sağlık durumuna kadar birçok veriyi toplayan HiBed herkesin hayalindeki akıllı yatağı gerçeğe dönüştürüyor.


Artık bir akıllı eve sahip olmak lüksün ötesinde bir ihtiyaç haline geldi. Ev teknolojilerindeki gelişmelere bakılırsa evinizdeki her parça eşya ileride bir akıllı mobilyaya dönüşebilir. 


İtalyan iç tasarım firması Hi-Interior tarafından piyasaya sürülen ve mimar ve tasarımcı Fabio Vinella tarafından dizayn edilen HiBed çocukken hayal ettiğimiz yatağı gerçek hayata uyarlıyor. Yatakta vakit geçirmekten hoşlananlar için tasarlandığı her halinden belli olan HiBed, akıllı telefonunuzdaki bir uygulama ile de kontrol edilebilen bir projektör, ekran ve ses sistemi ile birlikte geliyor.


Bir ünite halinde gelen HiBed birbirinden farklı birçok teknoloji ile donatılmış. Bu tasarım harikası ünite içerisine monte edilmiş eğlence amaçlı ekran, projektör ve ses sistemi uykuya dalmaya hazır olana kadar ya da uyandığınızda yataktan çıkana kadar sizi eğlendirebiliyor. İster son çıkan filmleri izlerken isterseniz en sevdiğiniz müziği dinlerken HiBed sesi yatağın yakın çevresi ile sınırlı tutuyor ve dışarıya ses dağılmasını da engelliyor.


Gece okumalarınız için özel bir ışık sistemi ile gelen HiBed, okuma ışığı veya gece lambası olarak kullanabileceğiniz birden fazla ışık düzeyine sahip. Konforlu bir uyku için teknolojinin her nimetinden yararlanan HiBed ayrıca akıllı telefon uygulaması sayesinde uyku istatistiklerinizi kaydediyor. Geceleri ne kadar uyuduğunuzu, vücut ısınızı ve kilonuzu takip eden bu akıllı yatak, uyandığınızda sizi günün hava koşulları ve son dakika haberleri hakkında da bilgilendiriyor. 


Hi-Interior’ın ikinci jenerasyon akıllı yatağı olan HiBed’in fiyat etiketi halen belli değil fakat İtalyan şirketin HiBed’in ilk edisyonunu 40.000’dan satışa sunduğu düşünülürse fiyatın bir hayli yüksek olacağı tahmin ediliyor. Bu son model akıllı yatak için ön sipariş vermek isteyenler Hi-Interior’ın internet sitesini ziyaret edebilirler.