Eleanor Roosevelt’in Evi Satışta

20 Şubat 2019

Eski bir First Lady’nin evi ne kadar ilgi çekici olabilir? Hem mimari açıdan, hem de tarihe tanıklık etmiş olmasıyla burası tahmininizden çok daha anlamlı ve estetik.

1873’te New York’ta inşa edilen yapı, savaş öncesi mimarisinin en iyi örneklerinden birini sunuyor. Zaman içinde tek bir haneye dönüşen bina, bordo tonlarında tuğlaları ve taş sütunlarıyla iç dekorasyonu hakkında beklentinizi yükselten türden. Eleanor Roosevelt ise bina henüz apartman dairelerinden oluşuyorken, 1953-1958 yılları arasında burada yaşıyor. Ev sahibi sıradan biri olmayınca elbette misafirler de rengarenk oluyor. Indira Gandhi, Adlai Stevenson, John Kennedy bu efsane isimlerden sadece birkaçı.

İlk iki katın eğlenceye adandığı yapıda, resepsiyon girişiyle başlayan plan, restore edilmiş Viktoryen tavan, mermer zemin ve sizi dışarı davet eden büyük kapılarla zamanımızın dışında birçok detay yakalayabilirsiniz. Diğer katlarda ise resmi davetlerde kullanılan yemek odası ve yine bir şömine, mutfak, çalışma odası ve teras yer alıyor. Üçüncü ve dördüncü katta ise yatak odaları ve banyolar bir film setini andırırcasına sizi bekliyor.


480 m2’lik ev restore edilmiş yepyeni haliyle yeni sahibini arıyor. 13,500,000 $ etiketiyle pazara sunulan ev, modern üsluptan hoşlananların bile aklını çelecek türden.