Elma kabuğundan doğa dostu saat kayışları

15 Eylül 2021

Samsung geçtiğimiz günlerde, geri dönüştürülebilir ve yalnızca çevre dostu malzemeler kullanılarak üretilmiş sınırlı sayıdaki Galaxy Watch 4 kayışlarını satışa sundu.

Samsung geçtiğimiz günlerde, geri dönüştürülebilir ve yalnızca çevre dostu malzemeler kullanılarak üretilmiş ve moda tasarımcısı Sami Miró iş birliği ile tasarlanmış, her biri farklı tasarımlara sahip, sınırlı üretim Galaxy Watch 4 kayışlarını satışa sundu.


Çevreci ve sürdürülebilir bir yaklaşımla şık tasarımların bir araya geldiği seride bulunan “The Midnight Black” ve “Stratus Sky” isimli iki saat kayış yüzde yüz elma kabuklarından, geriye kalan “Aurora Night”, “Cloud Navy”, “Earth Sunrise” ve “Dawn Atlas” ismi verilen dört çevre dostu kayış ise geri dönüştürülebilir termoplastik poliüretan malzemesinden (TPU) üretilmiş. 


Ambalajlarında bir süredir sürüdürülebilir malzemelerden yararlanan Samsung’un, “deri” görünümü ve kalitesi taşıdığını dile getirdiği, üretiminde hiçbir hayvan ürün kullanılmamış olan bu tasarımlar, günümüzde, sürdürülebilirlik ve az atıklı, yavaş tüketim prensibi için bir önayak olabilecek nitelikte.