En İyi 5 Kablosuz Speaker

01 Nisan 2018

Müziğinizden maksimum zevki alabilmeniz için odanızı desibellerce ses ile doldurabilecek, gelecekten gelmiş gibi gözüken kablosuz speakerlardan birkaçı ile tanışın.

"Heykelsi formunun tasarımcısı, mimar David Adjaye. Bu yüzden New York’taki Museum of Modern Art’ın tasarım mağazasında yer alması hiç şaşırtıcı değil."

Eğer her yere taşıyabileceğiniz bir hoparlörünüz varsa iyi müziğin zevkini her yerde çıkarabilirsiniz. Tabii müziğinizden maksimum zevki alabilmeniz için hoparlörünüzün sağlamlığının ve ses kalitesinin ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yok. İşte bu yüzden sizi en sevdiğiniz müziklerden soğutmayacak, öteki hoparlörlerden gelecekten gelmiş gibi ayrılan kablosuz hoparlörlerden birkaçını sıralıyoruz... 

Creative iRoar Go 

Bu taşınabilir Bluetooth hoparlör ebatı ile her seyahatte size eşlik edebilecek kadar küçük, ancak bir odayı desibellerce ses ile dolduracak kadar da güçlü. Creative’in Sound Blaster Roar’ının bir versiyonu olan bu hoparlör, daha küçük, daha hafif ve daha rafine ancak biraz daha gürültülü. Her bir uçtaki pasif radyatörlerin, bas ile görünür bir şekilde titreştiğini görürseniz şaşırmayın. Su sıçramasına karşı dayanıklı olması da başka bir güzel yanı. 12 saatlik pil ömrü sunan iRoar Go, ayrıca mini bir PA sistemi olarak direk mikrofon ile de kullanılabiliyor. Cihaz üzerinden diğer taşınabilir cihazlarınızı şarj edebilirsiniz; konferans görüşmeleri yapabilir ve görüşmeleri kaydedebilirsiniz. 
Master & Dynamic MA770 

Bu muazzam kablosuz hoparlörün ana malzemerinden birisi beton-polimer karışımı. Bu bir tesadüf değil, çünkü akis ahşaba kıyasla beş kat daha iyi. Hoparlör, ses kalitesinde bozulma olmadan 100 watt gücüne çıkabiliyor. 22kg ağırlığı MA770’i sadece zeminde kullanmak için ideal yapıyor. Evinize bir stereo sistem edinmek için iki tane satın almayı tercih edebilirsiniz. Geometrik betonun heykelsi formunun tasarımcısı, mimar David Adjaye. Bu yüzden hoparlörün New York’taki Museum of Modern Art’ın tasarım mağazasında yer alması hiç şaşırtıcı değil. 
Cambridge Audio YoYo (M) 

Tek kutulu ses sistemlerinin dünyasında, müziğin hala stereo olarak kaydedildiğini unutmak mümkün olsa da Cambridge Audio bunun öneminin farkında. YoYo serisinden bu portatif ikili 24 saat pil ömrü sunuyor. 8 inç uzunlukları ve 1,5 kg ağırlıkları ile bir kablosuz hoparlör için oldukça ideal büyüklüğe sahipler. İsterseniz sadece birini kullanabilirsiniz, fakat bu Çin yemeği için bir çift çubuğunuz olmasına rağmen sadece birini kullanmanız gibi olur. İkinci ünitedeki ‘pair’ düğmesine basarak muhteşem bir müzikal performansa sahip olun. Bu akustik ikili, kir, su ve yıpranmaya karşı dayanıklı. 
Dali Katch 

Dali Katch, muhtemelen bulabileceğiniz en iyi ve en yüksek sesli taşınabilir kablosuz hoparlör olabilir. Danimarkalı üst segment hoparlör üreticisi Dali'nin bu hoparlörü, A2 Active modelinden yüzde on daha pahalısı olmakla birlikte, A2 Active'in daha az sofistike kardeşi gibi görünüyor. Katch, çarpıcı bir şekilde yüksek ses sağlamasının yanında 24 saatlik pil ömrüne sahip, hem dış mekanlar hem de kapalı mekanlar için oldukça iyi bir arkadaş. Tasarımı ise bildiğimiz mütevazi bluetooth hoparlörlere lüks hissini katıyor. 
Marshall Kilburn 

Marshall Kilburn, ünlü Marshall amfilerin üretildiği emektar fabrikalar ile aynı yerde üretilmiyor fakat bu sizi düşündürmesin, ses kalitesi hala Marshall mükemmelliğinde. Yüksek bas tonları ile güçlü ve zengin analog tınılı sesler sağlıyor. Küçük ve orta büyüklükteki odalar için kompakt hoparlör olarak tasarlanmış olmasına rağmen aküsü ve taşıma kayışı yanınızda götürmenize imkan tanıyor. Diğer hoparlörlerden farklı olarak old skool ton düğmelerini kullanarak minik ton ayarlamaları yapabilirsiniz. Açıkçası görünüşü ve sesinin rocker olamayanların zevkine hitap etmediğini kabul etsek de Marshall Kilburn, yüksek kalite sesi ve buna kıyasla uygun fiyatı ile ilgiyi hak ediyor.