En İyi Heliski Adresleri

10 Şubat 2019

Kayak tutkunuyum ama yetmiyor, daha değişik aktiviteler arıyorum diyenleri buraya davet edelim. Şimdi size adrenalini bol, doğası muhteşem en iyi adresleri sıralıyoruz.


Helikopterin içindesiniz, eşsiz manzaraya bakıyorsunuz ve ineceğiniz noktayı tam o anda görüyorsunuz. Kalbiniz daha da hızlı atmaya başlıyor ama atlamak için aslında çoktan hazırsınız. Heliski, şu anda dünyanın sayılı yerinde lisansıyla yapılabilen, en ilgi çekici kış sporlarından biri. Sezonu, iklim şartlarına göre çığ tehlikesi ile bağlantılı olarak belirlenen spora ülkemizden Kaçkar Dağları ile başlayalım. Senede yaklaşık 500 meraklıyı ağırlayan bölge, 250 atlayış noktası ile ülkemizde bu spor için en uygun adres.


Heliski için dünyaca ünlü bir diğer lokasyon ise İsviçre, Zermatt. Sayısız misafir ağırlayan bölge, Matterhorn manzarası eşliğinde gelenleri büyülerken bu işte ustalaştıkları için de birçok kolaylık sağlıyor. Avrupa’nın ikinci en yüksek dağı Monte Rosa’dan atlamamanız için hiçbir sebep yok. Alpler’in en yüksek noktası iklimiyle de kayak için en elverişli ortamı sağlıyor. 

Kanada’nın heliski tutkunları için değişmez bir ülke olduğu gerçek. British Colombia Bella Coola hayalinizin çok ötesinde bir deneyim sunuyor. Öncelikle bu bölge Avrupa’daki benzerlerinden çok daha büyük, ayrıca karının tipi de en övülen özelliklerinden biri. Araştırmanızı yapın, ekibinizi kurun ve harekete geçin. Heliski normal bir kış tatiline benzemez, bir kez yapmanız bakış açınızı değiştirebilir.