En İyi Yol Arkadaşlarınız

27 Haziran 2018

Küçük ve taşınabilir projeksiyon cihazı alternatifleri ile yaz tatillerinizde de film keyfinizi laptop ekranına indirgemek zorunda değilsiniz.

"İdeal bir piko projektör, genel olarak hareket halindeyken kullanımı kolay, taşınabilir ve iki saatlik bir filmi izlemek için yeterli kapasiteye sahip bir bataryaya sahip olmalıdır. Ve tabii ki kurulumu da zor olmamalıdır."

Bir projektöre sahip olmak her zaman için cazip bir şeydir, ancak tam set bir projeksiyon kurulumu için her zaman alan sağlanamayabilir –tatillerinizi, iş seyahatlerinizi ve dışarıdaki sunumlarınızı düşünün-. Fakat tabii ki bunun da bir çözümü var: Mini projeksiyon cihazları. Bu küçük, taşınabilir alternatifler, bulacağınız diğer projeksiyon cihazlarına kıyasla ucuz olmalarının yanında, yaz tatilleri için de idealler. Bu cihazlarla film izleyebilir, eskiden çektikleriniz ile nostalji yapabilir, veya bir PowerPoint sunumunu gösterebilirsiniz.

İdeal bir piko projektör, genel olarak hareket halindeyken kullanımı kolay, taşınabilir ve iki saatlik bir filmi izlemek için yeterli kapasiteye sahip bir bataryaya sahip olmalıdır. Ve tabii ki kurulumu da zor olmamalıdır. Aşağıdaki yol arkadaşlarıyla gezilerinizde de laptop’tan film izlemek yerine gerçek film keyfine erişebilirsiniz.

ANKER NEBULA CAPSULE

Anker Nebula Capsule, Android ile uyumlu çalıştığı için açık havada -veya herhangi bir yerde- kullanabileceğiniz en kolay projektörlerden biri. Telefonunuzda Wi-Fi ya da hot spot erişiminiz olduğu sürece YouTube ve Netflix gibi Android uygulamaları üzerinden oynattığınız videoları projektörünüzden görüntüleyebilirsiniz. Wi-Fi'nizin olmadığı zamanlarda ise telefonunuzdaki videoları AirPlay veya Miracast üzerinden projektörle yayınlayabilirsiniz. Bunun yanında daha da önemlisi, Capsule kendi grubunun en iyi hoparlörlerine sahip. Bu cihaz ile bir filmin keyfini çıkarmak için harici hoparlörlere ihtiyacınız yok ve cihazı sadece müzik için kullanmak istediğinizde projektörü Bluetooth hoparlör moduna geçirerek cihazın kaliteli sesinden yararlanabilirsiniz. Cihazın pili dört saate kadar video oynatma ve 30 saate kadar müzik dinleme olanağı sunuyor. Cihazı uzaktan kontrol etmek için Capsule'ün uzaktan kumandasını veya tamamlayıcı iOS / Android uygulamasını kullanabilirsiniz. 854 x 480 çözünürlükte 100 inç görüntüye kadar yansıtması ile ebatına göre oldukça iyi bir görüntü sunuyor.

LG PH550

LG PH550 en çok tercih edilen projeksiyon cihazlarından ve bunun görüntü kalitesi ve fiyat performansı orantısının ideal olması sayesinde olduğunu söyleyebiliriz. PH550 kendi kulvarındaki projeksiyonlar arasında en iyi görüntüyü sunuyor. 100 inch boyuta kadar sinematik görüş deneyimi sunabiliyor -50" TV boyutunun dört katı-. Fakat dezavantajı çantanıza ötekiler kadar kolay sığamayacak olması. Görüntüleri, Wireless Mirroring özelligi ile PC laptop ya da kablolara gerek duymadan projeksiyon ekranına taşıyabiliyorsunuz ve içerikler üzerinde istediğiniz değişiklikleri daha büyük ekran üzerinde görerek yapabilmeniz de sunumlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Projeksiyonun ses çıkışı ise Bluetooth hoparlörler ile sağlanmakta.