En Lüks Ana Akım

21 Eylül 2018

Piazza Cordusio’daki tarihi Posta binasının içinde açılan Starbucks Reserve Roastery, Starbucks’ın İtalya’daki ilk mağazası.

"İtalyan misafirler için şehre bir saygı duruşu niteliği taşıyan Milano’daki Roastery, 47 yıllık tarihi boyunca kahve hakkında öğrendiği her şeyi nefes kesici bir ortamda sunuyor."

Starbucks Reserve Roastery mağazalarını 2018 sonlarından itibaren Milano’da başka mağazalar ile çoğaltmayı planlayan Strabucks, Howard Schultz'a 35 yıl önce 'Starbucks Deneyimi’ni yaratmak için ilham veren İtalyan espresso kültürüne saygı ile bu yola çıkıyor. 2.300 metrekarelik Reserve Roastery, moda ve kültürün başkentlerinden biri olan Milano’da kahve kavurma, demleme ve miksoloji gösterisi sunuyor. Dünyanın 30 ülkesinden küçük partiler halinde tedarik edilen ve ilk kez Avrupa’da kavrulan sınırlı miktarda Arabica kahvesi ve yanında ünlü şef Rocco Princi'nin fırınından çıkmış taze artizan lezzetlerle eşsiz bir deneyim sunucak.

İtalyan misafirler için şehre bir saygı duruşu niteliği taşıyan Milano’daki Roastery, 47 yıllık tarihi boyunca kahve hakkında öğrendiği her şeyi nefes kesici bir ortamda sunuyor. Starbucks'ın dünyadaki 78. pazarı olan İtalya'ya gelişi, şirketin tarihindeki diğer hiçbir pazar girişimine benzemiyor. Milano, Starbucks'ın yeni bir ülkedeki mağaza varlığını Roastery formatı ile kurduğu ilk şehir olma niteliğini taşıyor. Seattle Roastery (2014) ve Şanghay Roastery (2017) olmak üzere dünyada sadece iki tane daha Roastery bulunuyor. Milano’daki Roastery, Piazza Cordusio'daki Palazzo della Poste binasında, Duomo, Galleria Vittorio Emanuele II ve Scala Tiyatrosu gibi ikonik tarihi eserlere birkaç sokak uzaklıkta bulunuyor.

Milano’daki Roastery’nin çarpıcı tasarımının arka planı oluşturduğu ve benzersiz bir deneyim yaşattığı ortamında miras ve inovasyon başrolü oynuyor. Misafirler binaya girerken Roastery deneyiminin her yönünü kapsayan nefes kesici bir manzarayla karşılaşıyorlar. İtalyan modasını ve tasarım topluluğunu yansıtan canlı renkler, her misafire hoş geldiniz derken gün boyunca mekan, cam tavandan süzülen ışıkla dönüşüm geçiriyor.

Roastery deneyiminin bir parçasını eve götürmek isteyen misafirler, bazıları Milano Roastery'e özel, taze kavrulmuş Starbucks Reserve kahve çekirdeklerini özel ambalajlarında Scooping Bar’dan satın alabiliyorlar. Kahvelerin tenekelerde ve haznelerde sergilenme biçimi, bakkal terazileri ve kağıt ambalajlar, hep kuru mahsulleri gramla tarttırıp ve taze paketleyip satın alma deneyimini çağrıştıracak şekilde tasarlanmış.