Endülüs’te Sarayı Andıran Bir Otel

02 Kasım 2022

Endülüs şehri Casares’de yer alan Finca Cortesin Oteli, her köşesinde tarihini yansıtan detayları ile misafirlerine bir İspanyol kontesin evinde kalıyormuş hissi veriyor.

Endülüs'ün klasik beyaz duvarlarla kaplı şehirlerinden Casares'in yakınlarındaki Finca Cortesin Otel’de kalan konuklar kendilerini İspanyol bir kontesin evine konuk olmuş gibi hissediyor. Bembeyaz duvarları, toprak rengi kiremitli çatıları ve kemerli sütunları ile göze çarpan 67 anahtarlı mülk, Javier Lopez Granados’a ait.


Bir sarayı andıran otelin mobilya koleksiyonu seçkin Portekizli tasarımcı Duarte Pinto Coelho’ya ait marka tarafından tasarlanıyor. Tasarım yaklaşımı, mekanın her köşesinde görkemli ve klasik Endülüs hissi yaratmayı amaçlıyor. Bunun için salonlar koyu renk ile boyanırken duvarlar istenilen duyguyu vermek için kumaş ile kaplanıyor. Süit kapıları için ise bir zamanlar Benedictine rahiplerinin odalarına ait kapılar tercih ediliyor.

Otelin şık restoranı El Jardin de Lutz özenle hazırlanmış menüsü ile misafirlerini etkiliyor. Yeşil-beyaz kumaşların hüküm sürdüğü olağanüstü güzellikteki yemek salonunda İber Yarımadası’na ait jambon, ahtapot ve ıstakoz gibi pek çok özel İspanyol lezzeti sunuluyor. 


Yemek alanında ayrıca kumaş kaplı duvarlar ve Chinoiserie mobilyaları ile büyüleyen Michelin yıldızlı Japon restoranı Kabuki Raw da bulunuyor. Misafirler bu alanda ton balığı ve wagyu dana kaburga gibi lezzetlerin tadını çıkarıyor.