Erdil Yaşaroğlu’dan Sağlık Çalışanlarına Destek

30 Mart 2020

Karikatürist ve heykeltıraş Erdil Yaşaroğlu, sahip olduğu üç boyutlu yazıcı ile sağlık çalışanları için evde siperlik üretiyor.

"Bizim için ön saflarda savaşan sağlık çalışanlarımız için evde siperlik üretmeye devam ediyoruz."

Maske ve siperlik, ön saflarla çalışan sağlık görevlilerimiz için en önemli gereçler. Karikatürist ve heykeltıraş Erdil Yaşaroğlu, sahip olduğu üç boyutlu yazıcı ile sağlık çalışanları için evde siperlik üretiyor.Erdil Yaşaroğlu, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“Bizim için ön saflarda savaşan sağlık çalışanlarımız için evde siperlik üretmeye devam ediyoruz. Senin de 3 boyutlu yazıcın varsa veya bunlara ihtiyacı olan sağlık çalışanıysan: 3boyutludestek.org”

3 Boyutlu Destek platformu kendini söyle tanımlıyor:

Covid-19 ile mücadelede sahip olduğumuz 3 boyutlu yazıcı potansiyeli ile medikal parçalara, araç ve gereçlere ihtiyaç duyan hastaneleri desteklemek ve kişisel korunma ihtiyacına 3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile cevap vermek istiyoruz.

3 boyutlu yazıcıda üretilmiş parçalar, ihtiyaç anında orijinal parçaların yerini daha kısa sürede alabilir!

Tedarik zincirlerinin kırılmasına sebep olan salgın sebebiyle ithal edilmesi, maliyeti yüksek ve sayıca çok olması gereken kritik medikal parçaların, oluşturduğumuz Türkiye 3D yazıcı Ağı’ndaki 3D yazıcılar ve Türkiye çapındaki 3D üretim laboratuvarlarında 3D yazıcılarla üretilip ihtiyacı olan hastane, sağlık kuruluşu ya da kişilere ulaştırılmasını sağlayacağız.

Bu girişim sağlık sektörünün karşı karşıya olduğu çok istisnai koşullar altında acil sıkıntıları hafifletmeyi amaçlamaktadır ve hiçbir kâr amacı gütmez.