Eşsiz bir Afrika deneyimi

20 Mayıs 2019

Dünyanın en lüks treni ünvanına sahip Rovos Rail ile Güney Afrika’nın güzelliklerini keşfetmeye ne dersiniz?

1989’dan beri Güney Afrika'da faaliyet gösteren, titizlikle restore edilmiş Rovos Rail, dünyanın en lüks trenlerinden biri. İki günden iki haftaya kadar değişen gezi programlarıyla yolcularına farkı alternatifler sunan bu trenle Afrika’yı keşfetmek keyifli ve sıradışı bir deneyim. Pretoria, Cape Town arası iki gecelik tur ise en çok tercih edilenlerden. Güzergah itibariyle de Afrika'nın doğal güzelliklerini gözlemleyebileceğiniz seyahat tam 1600 kilometrelik bir rotadan oluşuyor.


Rovos Rail’de suitler ahşap lambri ve Edward dönem özellikleri ile dekore edilirken, odaların hepsinde çalışma masası ve kasa bulunuyor. Konforun ve lüksün öncelikli olduğu trende, yolcular 24 saat oda servisi hizmeti alabiliyor.
Biri Kraliçe Viktoria dönemi atmosferine, diğeri yarısı açık olan iki oturma vagonuna sahip trende 1930’lu yıllardan kalma klasik ve Kral Edward stilinde iki yemek vagonu bulunuyor. Zaman yolculuğuna çıkmış hissini veren trende yemekler usulüne uygun şekilde dönemin yemek arabalarıyla servis edilmekte. Yerel malzemelerle hazırlanan geleneksel yemekleri tadabileceğiniz restoranda, Güney Afrika’nın en iyi şaraplarını yudumlayabilirsiniz.


Yolculuğun en keyifli kuralı ise tıpkı 1930’lardaki gibi akşam yemeğine kadınların gece elbisesi, erkeklerin ise takım elbise ve kravatla gelmeleri. Trende televizyon bulunmazken, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları ancak özel kompartımanlarda kullanılabiliyor.


“Afrika'nın Gururu” olarak da bilinen Rovos Rail’de yaşayacağınız anıların unutulmaz olacağı kesin.