Eşsiz Bir Sürüş Deneyimi: 2018 Bentayga Mulliner

21 Mart 2017

Dünyanın en lüks, en hızlı ve en pahalı SUV’sinin yeni modeli, mükemmeliyeti tekrar yorumluyor.

"Araç aynı zamanda farklı atmosferlere göre ayarlanabilen bir aydınlatma sistemi sunuyor, böylece sahipleri kendi istedikleri ortamı ‘My Mood’ ayarından 15 farklı renk seçeneği ile yaratabiliyor."

Bentley ilk Bentayga SUV’sini 2015’te Frankfurt Motor Show’da sunmuş, o yılın Kasım ayında ise modeli satışa çıkarmıştı. O güne dek Bentayga Bentley markasının ilk ve tek SUV’siydi. Markanın en lüks, en hızlı ve en pahalı modeli olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en pahalı SUV’si olarak da biliniyordu.

Bentley bütün bu özelliklere yenilerini uzun bir süre eklemez diye düşünürken, 2018 Bentayga Mulliner ile karşılaştık. Peki hali hazırda mükemmele ulaşmış araca neler eklendi? İç cephesinin renk paletini değiştiren marka, geleneksel ve modern tasarımı birleştirdi. Ön ve arka koltuklarda elle dikilmiş Mulliner işlemeleri ve kabinin arka kısmında araca özel bir soğutma dolabı bulunmakta. Bunların yanı sıra özel yapım Cumbria Kristal flüt kadehlerin tümü arka orta konsola entegre edilmiş.

Arabanın iç kısmını kara cevizden dalgalı cevize geçiş yapan şık bir kaplama sarıyor. Araç aynı zamanda farklı atmosferlere göre ayarlanabilen bir aydınlatma sistemi sunuyor, böylece sahipleri kendi istedikleri ortamı ‘My Mood’ ayarından 15 farklı renk seçeneği ile yaratabiliyor. Bu seçenekler kapı, kolluk ve ayak boşluklarının parlaklığını bile isteğinize göre ayarlama imkanı sunuyor.

Uzun bir yolculuk müziksiz olmaz diyenlerdenseniz, Bentayga Mulliner size Naim for Bentley Audio sistemini sunuyor. Bu sistem 1950 Watt, 21 kanallı amplifikatör ile yönetilen yirmi hoparlörden oluşuyor; alanının en kaliteli ses sistemi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Soğuk kış günlerinde ve bunaltıcı yaz sıcağında sizi düşünen bir araç Bentayga Mulliner. Park halindeyken uzaktan kumandası aracılığıyla içini ısıtabilir ya da soğutabilirsiniz.


Aracın farklı paketleri bulunmakta. Örneğin Touring ve City Paketleri, Park Asistanı, Şerit Asistanı, Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, Trafik Asistanı, Gece Görüşü ve Ön Cam Ekranı gibi standart sürücü asistan sistemlerinin geliştirilmiş versiyonlarını barındırıyor. Sunshine Paketi'nde ise elektrikli arka pencere perdeleri ve çift güneşlik bulunuyor.

Bentayga Mulliner, Bentley Dynamic Ride adını verdiği teknolojisiyle aktif savrulma kontrolünü elektrikle sağlıyor. Bu sistemle virajları çok daha rahat bir şekilde alabiliyor, viraj esnasında maksimum lastik teması sağlayabiliyor. Yol tutuşu mükemmele yakın olan bu aracı kullanmak eşsiz bir keyif. Bentayga Mulliner’in özellikleri saymakla bitmez. Daha detaylı bilgi için websitesini mutlaka ziyaret edin, pişman olmayacaksınız.