Evde zaman geçirmek için en iyi uygulamalar

28 Mart 2020

Evet evdeyiz ama bu sıkılacağımız anlamına gelmiyor. Farklı mobil uygulamalar üzerinden alacağınız dersler ile hem eğlenebilir hem de zamanınızı en faydalı şekilde geçirebilirsiniz.

Meditopia: Dışarıya çıkamamak ve evde zaman geçirmek bir süre sonra insan psikolojisi üzerinde negatif etkiler yaratabilir. Bu ruh halinden çıkmak için en iyi yöntem ise meditasyon yapmak. Meditopia ise evde meditasyon yapmaya başlamanız için yardımcı olmayı hedefliyor. 1000’den fazla meditasyon müziği ve uzmanlar tarafından kişiye özel hazırlanmış meditasyon yöntemlerini içerisinde barındıran bu uygulamayı çevrimdışıyken de kullanabiliyorsunuz.


Aaptiv: Evdevken aktif kalmak çok önemli. 200,000’den fazla üyesi bulunan Aaptiv uygulaması ile kendinize özel bir egzersiz programı oluşturabilir ya da her hafta farklı kategorilerde yayınlanan programlardan bir tanesini seçebilirsiniz.Glo: Farklı seviyelerde üyelerine online yoga ve Pilates dersleri sunun bir uygulama. Farklı yoga eğitmenleri tarafından verilen derslere gerçek zamanlı katılabilir ya da halihazırda kayıtlı derslerden faydalanabilirsiniz. Glo’yu diğer uygulamalardan farklı kılan ise dünyanın her yerinden yoga eğitmenini tek çatı altında toplaması.

Duolingo: Evde zaman geçirirken yeni bir dil öğrenmeye ne dersiniz? Duolingo uygulaması üzerinden kendinize özel bir dil öğrenme metodu seçebilir ve çeşitli alıştırmalar ile yeni öğrendiğiniz bir dili geliştirebilirsiniz. Öğretmenler ile birebir iletişime geçme olanağı da sağlayan uygulamaya bir şans verebilirsiniz.
Houseparty: Sosyal mesafeyi korurken arkadaşlarınız ile bir araya gelmek oldukça zor ama Houseparty ile arkadaş grubunuzu bir araya getirebilirsiniz. Uygulama sayesinde büyük bir grup insan ile birlikte bir sanal “parti” düzenleyebilir, “parti” devam ederken gruptaki diğer insanlar ile ayrı konuşmaya devam edebilirsiniz.